10. Üniminicup Basketbol Turnuvası Başlıyor

uniminicup_23_10_2014

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübünün düzenlediği 2003 ve yukarı doğumlu sporcuların katılacağı 10.uniminicup basketbol turnuvası organize edilecektir.

Türkiye’nin en eski ve en köklü bilim yuvası olan İstanbul Üniversitesi yetiştirmekte olduğu binlerce öğrencinin yanı sıra toplumun tüm kesimlerine yönelik sosyal ve kültürel hizmetler de vermektedir. Üniversitemizin bu çerçevedeki faaliyetlerinden biri 2006 yılından bu yana devam eden uniminicup minik erkekler basketbol turnuvamızdır.

Yazılı ve görsel medya tarafından yakından takip edilen turnuvamız Türkiye Basketbol Federasyonu’nun resmen tanıdığı ve destek verdiği minikler faaliyetlerindendir. Turnuvamızı federasyon tarafından tayin edilen saha komiserleri ve hakemlerin yönetmesi kurumsal ciddiyeti artırmaktadır. Başlangıcından bu güne aralıksız 9 sezondur düzenlediğimiz turnuvamız 3.612 minik basketbolcu, yakınları ve diğer katılımcılarla 10.000 den fazla kişiye spor heyecanını, spor ruhunu ulaştıran ve her yıl gelişerek zenginleşen bir spor olayı niteliği kazanmıştır. Son 3 yıldır final müsabakaları “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” günü çocuk şenliği olarak düzenlenmektedir. Final şöleninde 3000’ne yakın kişi 4-5 saat süreyle neşeli, hoş vakit geçirmenin yanı sıra çocuk kalbinin temiz heyecanlarını paylaşmaktadır.

Üniversitemizin bu eğitim ve öğretim yılındaki çalışma felsefesi “Sorumluyuz Hepimiz” sloganı ile ifade bulan sosyal sorumluluktur. Önceki sloganımız “İyi Eğitim, Centilmen Mücadele” ile birlikte üniversitemizin spor anlayışını tamamlayan bu yaklaşım Uniminicup ile vücut bulmaktadır. Geçen sene düzenlediğimiz 9. Uniminicup turnuvamızın final karşılaşmaları basketbolun mabedi olan ABDİ İPEKÇİ Spor salonunda oynanmıştır.

Bu yıl 10.uncu kez düzenleyeceğimiz turnuvamıza katılacak   40 takım sayesinde 2003-ve yukarı doğumlu 750 çocuğumuza hizmet vermiş olacağız.

23/10/2014
1858 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü

Avcılar Yerleşkesi, Sosyal Tesisler Binası

34850 Avcılar/İstanbul

E-posta: sporbirligi@istanbul.edu.tr