UNİMİNİCUP 10. Yıl Coşkusuyla Başladı

uniminicup_01_12_2014

İstanbul Üniversitemizin her sene düzenlediği geleneksel hale getirdiği 10-12 yaş minik erkekler basketbol turnuvası, 10.cu senesinde,36 takımın katılımı ile start aldı.

Uniminicup ailesi olarak başladığımızdan bu yana bizleri yalnız bırakmayan katılımcı takımlarımıza, idareci ve antrenörlerine teşekkür ediyor oynayacağı karşılaşmalarda başarılar diliyoruz.

10.cu Uniminicup heyecanlı ve çekişmeli geçen karşılaşmalarla 1.haftayı geride bıraktı. Minik oyuncularımız taraftarlarına heyecanın yüksek olduğu ve mücadelenin bol olduğu kaliteli karşılaşmalar izletti.

Turnuvanın açılış karşılaşması 28.11.2014 cuma günü yeşil grubun iki takımı Avcılar Tan Yıldızı ile Armada takımları arasında oynandı. İlk periyotları dengeli gecen karşılaşmanın son periyotlarda oyuna hakim olan Armada takımı maçı 14-30 skor ile kazanmasını bildi. Oynanan karşılaşmada dikkat çeken oyuncular Avcılar tan yıldızından 8 numaralı oyuncu Aydın Alp Değirmen ve Armada takımından 13 numaralı oyuncu Efe Kurhan, 21 numaralı oyuncu Emir atılgan Tamtürk oldu.

Günün ikinci maçı ise sarı grubun iki takımı Marmara akademi ile Genç koleji takımları arasında oynandı. Maçı baştan sona önde götüren Genç koleji rakibini 23-46 mağlup etti. Genç kolej den 18 numaralı Onur Şenyüz,7 numaralı D.Efe Demirtaş attığı sayılarla ve oyunları ile takımının kazanmasında önemli rol oynayan oyuncular oldular.

Günün üçüncü karşılaşması turnuvanın kuvvetli takımlarının yer aldığı Kırmızı grupta Galatasaray takımı ile Borusan Otomotiv ZNK takımları arasında oynandı. Karşılaşma boyunca başabaş geçen mücadeleyi Borusan takımı rakibini 30-39 skoru ile yenmesini bildi Galatasaray takımından Berkant Sarıgöz’ün performansı mağlubiyete engel olamazken, Borusan takımından Enes Korkmaz ve Ege Özçelik galibiyette önemli rol oynadılar.

29.11.2014 Cumartesi günü salonumuz da 3 karşılaşma yer aldı. İlk karşılaşma turuncu grubumuzun B.evler baskertbol takımı ile İstbol beyaz takımları arasındaydı. karşılaşmayı 21-47 sonucu ile İstbol beyaz takımı kazandı. İstbol takımından Serdar Bahar ve Taylan Eroğlu maçta göz dolduran oyuncular oldular.

Günün ikinci karşılaşmasıda turuncu grubumuzun takımları Yef mavi ile FYL takımları arasındaydı. Çekişmeli ve başabaş geçen karşılaşmada 29-27 skor ile yüzü gülen takım YEF oldu takımı oldu. FYL takımından Ahmet Pala YEF takımından ise Enes doruk Tüzün ile Menger emir Ergun karşılaşmanın öne çıkan oyuncuları oldular.

Günün son karşılaşmasında mavi grubumuzun takımlarıdan YEF Beyaz ve Borusan otomotiv ZNK- C takımları karşı karşıya geldi. Zorlu geçen mücadeleyi Yef Beyaz takımı rakibini 19-15 skor ile yenmesini bildi.Yef beyaz takımından Onurhan Domelli ile Deniz Kimyoncuoğlu Borusan takımından ise Emre Haşim öne çıkan oyuncular oldular.

30.11.2014 Pazar günü salonumuz da 3 karşılaşma yer aldı. Pazar günü oynanan ilk karşılaşma mavi grubun iki takımı B.çekmece sortie-c ile Mip arasında oynandı 14-41 sonucu ile kazanan takım MİP kulübü oldu. Oynanan karşılaşmada öne çıkan oyuncular B.çekmece sortie takımından Batuhan Demir olta ile Yiğit efe Karadan Mip takımından ise attığı basketlerle galibiyete katkı sunan Utku deniz Kılıç ile güzel oyunu ile Memetcan Sürmen oldular.

Günün ikinci karşılaşması kuvvetli takımların oluşturduğu Kırmızı grubun takımları Doğa Koleji ve Çorlu Trakya gücü arasında oynandı. Maçı 53-18 skoru ile maçı lehine bitiren takım Doğa koleji oldu. Bu galibiyette attığı basketlerle Efe cem Çolak ve güzel oyunu ile Yunus.E.Hamatoğlu pay sahibi oldular. Çorlu kartal takımından takım kaptanı Deniz kayra Ocak öne çıkan oyuncu oldu.

Pazar gününün ve haftanın son maçı Turuncu grubumuzun Bizimkent SK ile Teşvikiye SK takımları arasında oynandı maçı 17-41 skoru ile Teşvikiye SK galip geldi. Bizimkent takımından Görkem Güldar ve Canberk Budak öneme çıkan oyuncular oldular. Teşvikiye takımından Yiğit Hüseyin Uğur ve Ege Berk Yıldırım takımlarının galip gelmesinde önemli rol oynadılar.

2_hafta_fikstur_01_12_2014

01/12/2014
2768 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü

Avcılar Yerleşkesi, Sosyal Tesisler Binası

34850 Avcılar/İstanbul

E-posta: sporbirligi@istanbul.edu.tr