İstanbul Üniversitesi BGD, Kadınlar Türkiye Kupası’na Yarı Finalde Veda Etti

bgd_fener_kupa_30_12_2014

İstanbul Üniversitesi BGD’in de yer aldığı Türkiye Kupası Sekizli Final 24-28 Aralık tarihleri arasında Mersin’de düzenlendi. Yarı finalde  Fenerbahçe ile karşılaşan temsilcimiz sahadan 59-72’lik skorla mağlup ayrılarak kupaya veda etti.

Karşılaşmanın ilk 5 dakikası Fenerbahçe’nin takımımıza karşı 2 sayılık (9-7) üstünlüğüyle geçildi. Maçın devamında hücum ve baskılarını artıran sarı lacivertli ekip ilk çeyreği 21-7 önde tamamladı. İkinci çeyrekte İstanbul Üniversitesi BGD, rakibiyle arasındaki farkın artmasına engel olamadı ve devreyi 20-40 geride bitirdi.

Fenerbahçe karşısında çabaları boşa giden İstanbul Üniversitesi BGD, skoru azaltamayınca üçüncü çeyreği 57-39 geride tamamladı. Maçın son çeyreğinde daha fazla sayı bulan İstanbul Üniversitesi BGD, bütün gücüyle aradaki farkı kapatmak için elinden geleni yapsa da maçtan 72-59’luk skorla mağlup ayrıldı.

Zorlu karşılaşmayı değerlendiren İstanbul Üniversitesi BGD Baş antrenörümüz Fırat Okul, oyuna kötü başladıklarını söylerken, “Maçın ilk yarısında rakibimiz oyuna hızlı başladı. Biz ise istediklerimizi yapamadık. Onların yüzdeli atışları ve bizim de top kayıplarımız nedeniyle skor 40-20’ye geldi. Maçın sonuna kadar farkı kapatabileceğimizi düşündük. Zaman zaman da iyi basketbol oynadık. Ancak savunma anlamında her topun skor olması bizi olumsuz etkiledi. Maçın sonuna baktığımızda yüksek yüzdeyle üçlük isabeti attığımız gözüküyor. Ama o isabetleri bulduğumuzda maç bitmişti. Rakibimizi tebrik ediyorum. Finalde onlara başarılar dilerim” diyerek sözlerini noktaladı.

Mücadeleyi 14 sayıyla tamamlayan Şaziye İvegin Üner  ise maçla ilgili olarak şu değerlendirmeyi yaptı: “Bizim için çok önemli bir karşılaşmaydı.  Kupayı kazanmak istiyorsanız her maçtan galibiyetle ayrılmalısınız. Özellikle ilk yarıda iyi oyun ortaya koyamadık. Rakibimiz ise iyi hazırlanmıştı. İkinci yarıda bu oyunu telafi etmeye çalıştık ancak bu da kolay olmadı. Elimizden geleni yapmaya çalıştık. Ancak 20 sayılık farkı kapatamadık

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ BGD : Kamile Nacickaite 11, Şaziye İvegin Üner 14, Özge Yavaş 1, Courtney Paris 6, Artemis Spanou 6, Shenise Johnson 11, Nevin Nevlin 10 mücadeleyi tamamladı.

30/12/2014
1426 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü

Avcılar Yerleşkesi, Sosyal Tesisler Binası

34850 Avcılar/İstanbul

E-posta: sporbirligi@istanbul.edu.tr