10. Uniminicup’ta 6. Hafta Geride Kaldı

uniminicup_05_01_2015

İstanbul Üniversitesinin organize ettiği ve Türkiye Basketbol Federasyonu iş birliği ile sürdürülen 10 uniminicup’ta grup maçlarının sonuna doğru heyecan tavan yaptı. Velilerimizin oyuncularımızdan daha heyecanlı olduğu 6. Haftayı Prof. Dr. Turgay Atasü spor salonunda oynanan 5 karşılaşma ile geride bıraktı.

28.12.2014 Pazar günü salonumuz da 5 karşılaşma oynandı. Pazar gününün ilk karşılaşması yeşil grubun iki takımı UPS ile ev sahibi İstanbul üniversitesi takımları arasında oynandı. Karşılaşma baştan sona heyecanlı ve çekişmeli geçerken hanesine ikinci galibiyetini yazan İstanbul Üniversitesi son grup maçını 29-37 kazanarak grup sıralamasını ikinci olarak tamamladı. İstanbul Üniversitesi’nden Bonus lakaplı oyuncu Ali Tahir Türkmen UPS’ den Onder Akyüz karşılaşmada öne çıkan oyuncular oldular.

Günün ikinci karşılaşması mavi grubun iki takımı İstanbul Üniversitesi (B) takımı ile Büyükçekmece Sortie (C) takımları arasında oynandı. İki takım arasındaki karşılaşmayı daha hazır gözüken SORTİE takımı 4-20 sonucu ile galip geldi. İstanbul Üniversitesi (B) takımından ile Sinan Kösecik Sortie takımından Yusuf eren Kılınç karşılaşmanın göz dolduran oyuncuları oldular.

Günün üçüncü karşılaşması yeşil grubumuzda yer alan Avcılar Tan Yıldızı ile Beylikdüzü Basketbol takımları arasında oynandı. Yeşil A grubun son grup maçında ilk galibiyetini alan Avcılar Tan Yıldızı baştan sona çekişmeli ve heyecanlı geçen karşılaşmayı 35-33 sonucu ile galip bitirdi. Oynanan grup maçları sonunda grup sıralamasını Beylikdüzü Basketbol takımı ikinci Avcılar Tan Yıldızı takımı ise dördüncü olarak bitirdi. Oynanan karşılaşmada Avcılar takımından Mehmet Çaylak Beylikdüzü takımından Ömer Büke öne çıkan oyuncular oldular.

Günün dördüncü karşılaşması sarı grubun iki takımı Çatalca ve Basketbol akademi takımları arasında oynandı. İlk periyottan son periyota kadar dengeli geçen karşılaşmayı çatalca takımı hanesine ikinci galibiyetini bir sayı ile 26-25 kazanarak yazdı. Oynanan grup maçları sonunda grup sıralamasını Çatalca takımı ikinci rakibi BASK ise üçüncü olarak tamamladı. Karşılaşmada Çatalcadan Enes Talha kara ile Arda Doğruel takımlarının galibiyetinde payı olan oyuncular olurken, BASK takımından Yavuzhan Ulutürk’ün ise çabaları takımını mağlubiyetten kurtaramadı.

Pazar gününün son karşılaşması güçlü takımların yer aldığı kırmızı grubumuzun iki takımı Doğa koleji ile Çorlu Trakya gücü arasında oynandı. Oynanan karşılaşmada basketboldan çok velilerimizin yaratmış olduğu üzücü ortamlar öne çıktı. Bu tür olayların bir daha olmaması temennisi ile velilerimizi sükûnete ve fair play ortamında maç seyretmeye davet ediyoruz. Karşılaşmayı Kırmızı grubun lideri Doğa koleji takımı 61-20 kazandı. Doğadan Enes Ayan Çorludan Deniz kayra Ocak maçta öne çıkan oyuncular oldular.

05/01/2015
1880 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü

Avcılar Yerleşkesi, Sosyal Tesisler Binası

34850 Avcılar/İstanbul

E-posta: sporbirligi@istanbul.edu.tr