10. Uniminicup’ta 7. Hafta

 

uniminicup_12_01_2015

İstanbul Üniversitesinin organize ettiği ve Türkiye Basketbol Federasyonu iş birliği ile sürdürülen 10 uniminicup’ta 7. hafta sonunda oynanan sekiz karşılaşma ile grup maçları sona erdi.

Grup maçları sonunda belli olan sıralamaya göre somestır tatilinden sonra Çeyrek final karşılaşmaları oynanacak.

10/1/2015 Cumartesi günü salonumuz da 5 karşılaşma oynandı. Cumartesi gününün ilk karşılaşması mavi B grubunun iki takımı MİP ile Moda basketbol takımları arasında oynandı. Kazananın lider koltuğuna oturacağı ilk periyottan son periyota kadar kazananın belli olmadığı karşılaşmayı bir sayı ile 19-18 Kazanarak hanesine üçüncü galibiyetini yazan MİP takımı grup sıralamasını birinci olarak tamamlarken, Rakibi moda basketbol aldığı yenilgi grup sıralamasında ikinci oldu. MİP takımından takım kaptanı Utku deniz Kılıç ve Mehmet can Sermen attıkları basketlerle ve güzel oyunları ile galibiyette pay sahibi oyuncular olurken Moda basketbol takımından Mehmet efe Acar ve Kerem ali Özcan çabalarına rağmen takımlarını mağlubiyetten kurtaramadılar.

Günün ikinci karşılaşması güçlü takımların mücadele ettiği Kırmızı grubun ilk iki sırayı paylaşan Doğa Koleji ile Borusan otomotiv ZNK takımları arasında oynandı. Karşılaşma ilk periyotu berabere sonuçlanırken daha sonra 2. ve 4. Periyotlarda rakibini kontrol altına alan Doğa koleji karşılaşmayı 34-31 sonucu ile kazanarak, beşte beş yapıp grup liderliğini perçinledi. Doğa kolejinden başta Barış Çalışkan,Yusuf eren Akbıyık ve Efe cem Çolak takımını galibiyete taşıyan oyuncular olurken Borusan takımından Ozan Eryılmaz ile Ege Özçelik güzel oyunları ve takımı adına kazandırdıkları basketlere rağmen takımlarını yenilgiden kurtaramadılar.

Günün üçüncü karşılaşması Mavi A grubun iki takımı YEF beyaz ve Anka basket mavi takımları arasında oynandı. Karşılaşmayı Anka basket mavi takımı 17-28 kazanarak hanesine üçüncü galibiyetini yazarak grup maçlarını lider olarak tamamladı. YEF takımından Deniz Kimyoncuoğlu Anka basketbol takımından Ege Şen karşılaşmada göz dolduran oyuncuları oldular.

Günün dördüncü karşılaşması yeşil B grubunda yer alan B.çekmece sortie takımı ile Borusan otomotivin B takımları arasında oynandı. Yeşil B grubun son grup maçında 28-16 sonucu ile üçüncü galibiyetini alan B.çekmece sortie takımı grub maçları sonunda liderliğini ilan etti. Borusan takımından Furkan Aşkın Sortie takımından Miraç Çebi maçın öne çıkan oyuncuları oldular.

Cumartesi gününün son karşılaşması Turuncu B grubumuzun iki takımı B.evler basketbol ile Bizimkent takımları arasında oynandı. Karşılaşmayı 25-32 kazanarak ilk galibiyetini alan Bizimkent takımı grubu üçüncü olarak tamamladı, Bahçelievler takımı ise grup dördüncüsü oldu. Bahçelievlerden M.Ali Güneş Bizimkent takımından Eray efe Elmalı ise maçın öne çıkan oyuncuları oldular.

11/01/2015 Pazar günü salonumuz da 3 karşılaşma oynandı. Pazar gününün ilk karşılaşması Mavi A grubunun iki takımı ABSK-B takımı ile Borusan otomotiv ZNK –C takımı arasında oynandı.Karşılaşmayı 29-11 kazanarak hanesine ikinci galibiyetini yazdıran ABSK takımı grup maçları sonunda grubu ikinci olarak tamamlarken rakibi borusan dördüncü olarak tamamladı. ABSK takımından Rahat Güler Borusan takımından Selim Dağal karşılaşmada göz dolduran oyuncular oldular.

Günün ikinci karşılaşması güçlü takımların mücadele ettiği Kırmızı grubun iki takımı Galatasaray ile Çorlu Trakya gücü arasında oynandı. Karşılaşmayı Galatasaray takımı 35-29 skoru ile kazanmasını bildi. Galatasaraydan Arda Feran Çorlu takımından Baran samet Çetinkaya maçın öne çıkan oyuncuları oldular.

Pazar Gününün son karşılaşması Turuncu B grubunun ilk iki sırayı paylaşan iki takımı Teşvikiye ile İstbol beyaz takımı arasındaydı.maçı 42-22 sonucu ile kazanarak üçüncü galibiyetin alan Teşvikiye takımı grup maçları sonunda grup lideri olurken bu grubun üstünde bir takım olduğunu gösterdi.Rakibi istbol takımı grubu ikinci sırada bitirdi.Teşvikiyeden Ege Hindioğlu İstbol takımından M.emir Çor maçın göz dolduran oyuncuları oldular.

12/01/2015
2081 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü

Avcılar Yerleşkesi, Sosyal Tesisler Binası

34850 Avcılar/İstanbul

E-posta: sporbirligi@istanbul.edu.tr