Eurocup’ta Tur İkinci Maça Kaldı

bgd_eurocup_16_01_2015

Kadınlar Eurocup’ta Sparta&K Moskova Vidnoje ile karşılaşan takımımız istediği sonucu alamadı.

Prof. Dr. Turgay Atasü Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya istediği gibi başlayamayan İstanbul Üniversitesi BGD müsabakayı 69-71 kaybetti.

Müsabakaya tutuk başlayan takımımız ilk periyotu 16-24 geride tamamladı. İkinci çeyrekte Sparta& K.M.R. Vidnoje takımı farkı bir ara 22 sayıya çıkardı. Devre 18sayı farkla 26-44 bitti.

İkinci yarıya iyi başlayan takımımız üçüncü periyodda Kamile Nacickate ve Courtney Paris ile yakaladığı 25-12’lik seriyle son periyoda 5 sayı (51-56) geride girdi. Mücadelenin final periyotu büyük bir çekişmeye sahne olurken, Sparta& K.M.R. Vidnoje farkı bir ara yeniden 11 sayıya kadar çıkardı, maçın bitimine iki buçuk dakika kala fark 10 sayı iken savunma baskısını artıran takımımız, Shenise Johnson’un katkısıyla 8-0’lık seri yakaladı. Maçın bitimi ile rakibine top kaybı yaptıran takımımız eline geçen hücumu biten süre nedeniyle kullanamadan karşılaşma 69-71 Sparta’nın galibiyetiyle sonuçlandı.

İkinci yarısı büyük bir mücadele ve takımımızın kalitesine yaklaştığı üstünlükle geçen müsabakayı Rektörümüz Prof.Dr.Sayın Yunus Söylet de izledi. Zaman zaman maçın heyecanı yüzünden okunan Sayın Rektörümüz maç sonunda Moskova’daki mücadeleden tur ile döneceğimize inandığını belirtti.

Sparta&K Moskova Vidnoje karşılaşmasının rövanşı gelecek hafta Rusya’da oynanacak ve 3 sayı fark ile kazanmamız bizi Avrupa’da son 8 takım arasına sokacak.

Takımın önemli oyuncularından Shenise Johnson’ın 2 günlük yüksek ateşli enfeksiyon sonrasında tedavi altında oynadığı İstanbul Üniversitesi BGD’de Kamile Nacickate 14 sayı; Courtney Paris 15 sayı, 18 ribaund; Shenise Johnson 12 sayı, 6 ribaund, 3 asist; Şaziye Üner İvegin 10 sayı ile oynadı.

 

16/01/2015
1220 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü

Avcılar Yerleşkesi, Sosyal Tesisler Binası

34850 Avcılar/İstanbul

E-posta: sporbirligi@istanbul.edu.tr