İstanbul Üniversitesi BGD’de Mutluluk Rüzgarları

iubgd_sevinc_13_02_2015

Beşiktaş’ı deplasmanda 60-58 yenerek, EUROCUP’ta üst üste ikinci kez yarı finale çıkan İstanbul Üniversitesi Basketbolu Geliştirenler Derneği’nde mutluluk rüzgarları esmeye başladı…

Geçtiğimiz sezon yarı final maçında Kursk’a elenen İÜBGD, Beşiktaş’ı her iki karşılaşmada mağlup ederek, EUROCUP’ta yarı finalin biletini cebine koydu. İÜBGD Genel Koordinatörü Murat Tümer, “Sezona başlamadan önce hedefimizde EUROCUP’ta final oynamak, hatta kupayı Türkiye’ye getirmek vardı. Zorlu bir maratondan sonra yarı finale çıkarak, Belçika’nın Castors Braine takımı ile eşleştik. Bilindiği gibi Castors Braine, evinde oynadığı maçta Mersin Büyükşehir Belediyespor’u 82-76 yenerek, bir sayılık averajla rakibimiz oldu. İlk maçı Castors Braine ile evimizde yapacağız. Bu maçı farklı kazanarak, rövanşa avantajlı çıkmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Kolej havasında bir takım yarattıklarını ifade eden Tümer, “EUROCUP’ta gerçekten son derece başarılı maçlar çıkardık. Bu maratonda tüm güçlerini ortaya koyan, başta antrenörümüz Fırat Okul olmak üzere tüm teknik ve idari ekibimizle oyuncularımızı yürekten kutluyorum. Bu projeyi 3 yıl önce başlatan Sn. Rektör Yunus Söylet’e, o günkü ve bugünkü yönetim kurulu üyelerine ve başkanlarına, bize bu projenin başından beri maddi ve manevi olarak destek veren İÜBGD İcra Kurulu Başkanı Sn. Işık Eyigüngör ve BGD yönetim kuruluna, şampiyonluk kupasını hediye ederek, borcumuzun bir kısmını ödemek istiyoruz” dedi.

13/02/2015
1780 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü

Avcılar Yerleşkesi, Sosyal Tesisler Binası

34850 Avcılar/İstanbul

E-posta: sporbirligi@istanbul.edu.tr