Hentbolcularımız Play-Off’a Kaldı

hentbol_18_03_2015

Türkiye Hentbol Federasyonu 2. Lig A grubunda mücadele veren üniversite hentbol erkek takımımız tarihinde ilk defa play – off’a kalma başarısı göstererek büyük bir başarıya imza attı.

A grubunda birbirinden iddialı ve büyük bütçelerle kurulmuş takımlara karşı oynadığı maçlar ile takdir toplayan ekibimiz, 14 hafta sonunda topladığı 11 puan ile grubunu 4. Sırada tamamlayarak play off’a A grubundan kalan son takım oldu.

Hentbolcularımız 21 martta Ankara’da başlayacak play-off yarı final karşılaşmaları sonunda grubunu lider bitirdiği takdirde final grubuna kalacak ve önümüzdeki sene 1. Ligde oynama şansını yakalayabilecek. Üniversitemizin grubunda B grubu 1.’si Erzurum Aziziye Belediyesi Termal Spor, C grubu 2.si Kayseri Gençlik Spor ve D grubu 3.sü Diyarbakır Kayapınar Belediyesi Spor Kulübü bulunuyor. 4 grupta tek devreli lig usulü şeklinde oynanacak play-off yarı final maçları neticesinde gruplarını lider bitiren 4 takım final grubuna yükselecek.

Üniversite hentbol takımları Antrenörümüz Sinan AVCI, ‘’ilk hedefimiz play-off’a kalabilmekti ve bunu başardık. Yeni hedefimiz final grubuna kalarak 1. Lig şansını yakalamak, genç bir kadromuz var ve her geçen gün daha iyi oynuyoruz. Hedefimize ulaşacağımıza inanıyorum’’ diye konuştu.

Spor Birliği Müdürlüğü olarak hentbol takımımıza play-off maçlarında başarılar dileriz.

18/03/2015
1565 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü

Avcılar Yerleşkesi, Sosyal Tesisler Binası

34850 Avcılar/İstanbul

E-posta: sporbirligi@istanbul.edu.tr