İstanbul Üniversitesi Süper Lig’e doğru

bayan_basketbol_07_04_2015

İstanbul Üniversitesi Kadın Basketbol takımımız, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun düzenlediği 1.Lig müsabakalarında 2. olarak Süper Lig (KoçFEST)’e terfi müsabakalarına katılmaya hak kazandı.

Yeditepe Üniversitesi spor salonunda oynanan grup maçlarında Doğuş Üniversitesi’ni 93-51 ve Beykent Üniversitesi’ni 78-19 yenen takımımız, gruptaki tek yenilgisini İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden aldı (55-67). Çeyrek Finalde İTÜ ile eşleşen kızlarımız rakibini 71-58 skorla geçmeyi başardı. Yarı Finalde Koç Üniversitesi’ni de 77-58 skorla geçerek Final’e kalan takımımız aynı zamanda Süper Lig’e Terfi maçlarına da katılmaya hak kazanmış oldu.

Finalde yeniden İstanbul Ticaret Üniversitesi ile karşılaşan ekibimiz, maça iyi başladı. İçerden ve dışarıdan bulduğu sayılarla ve savunmadaki gayretiyle ilk çeyrekte öne geçmeyi başardı. İlk yarı sonunda 31-36 geride olan ekibimiz, ikinci yarı bu şekilde devam etse de farkın açılmasına engel olamadı. Maç sonunda 53-70 kaybeden takımımız İstanbul 2.si olarak, tarihleri ve yeri daha sonra belli olacak Süper Lig’e terfi müsabakalarında Üniversitemizi temsil edeceklerdir.

TAKIM KADROSU

Sinem ÜNAL (Mühendislik Fak.)
Benan UYAR (Orman Fak.)
Elif BAYRAKTAR ( BESYO)
Ajtena NURKOVİÇ (Edebiyat Fak.)
Ayda BÜYÜKBAYRAK (BESYO)
Büşra AYDIN (Mühendislik Fak.)
Adife SÜTÇÜ (BESYO)
Beyza ERİK (BESYO)
R. Semah ARPACI (Ulaştırma Lojistik MYO)
Aysan YAKUT (Mühendislik Fak.)
Çağla Demir (BESYO)
Gözde YÜRÜK (BESYO)
Tülay ERDOĞAN (Diş Hekimliği Fak.)

İdareci: Pelin M. ÖZTÜRK
Antrenör: Emre BEŞER

07/04/2015
2230 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü

Avcılar Yerleşkesi, Sosyal Tesisler Binası

34850 Avcılar/İstanbul

E-posta: sporbirligi@istanbul.edu.tr