Futsal Takımımız Avrupa Dördüncüsü

futsal_uefa_25_08_2015

2013-2014 ve 2015 yıllarında Türkiye Üniversiteler arası Futsal şampiyonu, 2013 yılında Avrupa Dördüncüsü, 2014 yılında Avrupa Beşincisi olan İstanbul Üniversitesi Futsal Erkek Takım’ı başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Polonya’nın Poznan kentinde 2-9 Ağustos tarihlerinde oynanan 10. Avrupa Üniversiteler arası Futsal Şampiyonasında takımımız tarihinde ikinci kez yarı final oynayarak dördüncü oldu. Grup müsabakalarında İrlanda ve Portekiz temsilcileriyle mücadele eden takımımız grubu ikinci sırada tamamlayarak 2. tura yükseldi.

Bu turda ev sahibi Polonya’nın Adam Mickiwiecksi Üniversitesi 5-4 yenen takımımız çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde Portekiz Minho Üniversitesi ile karşılaşan sarı yeşilliler çekişmeli geçen maçın ardından rakibine 5-4 üstünlük sağladı ve adını yarı finale yazdırdı.

Yarı finalde Rusya Sibirya Federal Üniversitesi ile karşılaşan takımımız iki kez öne geçmesine rağmen üstünlüğünü koruyamadı ve normal süresi 2-2 biten maçın ardından penaltılarla rakibine 3-2 boyun eğdi.

3.-4.’lük müsabakasında Fransa’nın Paris Saint Bourne Üniversitesi’ne 5-2 mağlup olan takımımız turnuvayı dördüncü olak tamamladı. Final maçında Hırvatistan’ın Vern Üniversitesi Rus Sibirya Federal Üniversitesi 3-2 yenerek şampiyon oldu.

İstanbul Üniversitesi önümüzdeki sezon Hırvatistan’da yapılacak Avrupa Şampiyonasında yine ülkemizi ve üniversitemizi temsil edecek.

25/08/2015
1584 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü

Avcılar Yerleşkesi, Sosyal Tesisler Binası

34850 Avcılar/İstanbul

E-posta: sporbirligi@istanbul.edu.tr