Hentbol Takımımız Ünilig’de Yarı Finallere Kaldı

hentbol_04_01_2016

Üniversite Hentbol Takımımız, Unilig ilk turunda yer aldığı D Grubundan çıkarak adını son 12 takım arasına yazdırmayı başardı.

Ünilig 2015-2016 Sezonu Hentbol ilk etap maçları aralık ayında oynanan maçlarla tamamlandı. Müsabakalar sonucunda D grubu’ndan yarı finallere Yeditepe ve Özyeğin Üniversitesi ile beraber yükselmeyi başaran hentbolcularımız, yarı final maçlarını 14-18 mart tarihleri arasında yeri daha sonra belli olacak bir ilde oynayacak. Bir üst turda karşılaşmalar 4 ayrı grupta tek devre lig usulüne göre yapılacak ve ilk 2 sırayı alan ekipler finallere yükselecek. Ekibimiz yarı finallerde çekilen kura sonucunda ODTÜ ve Siirt Üniversitesi ile aynı grupta yer aldı.

Üniversite Hentbol Takımları Antrenörümüz Öğr. Gör. Sinan AVCI, ilk tur maçları sonunda yaptığı değerlendirmede ‘’ilk tur maçları beklediğimiz gibi geçti ve yarı finallere kaldık, ilk turda kulüp maçlarımızın yoğunluğu bizi sürekli rotasyona gitmek zorunda bıraktı ve hiçbir mücadeleyi tam kadro oynayamadık. Buna rağmen amacımıza ulaştık ve bir üst tura yükseldik. Amacımız finallerde yer almak’’ diye konuştu.

04/01/2016
1433 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü

Avcılar Yerleşkesi, Sosyal Tesisler Binası

34850 Avcılar/İstanbul

E-posta: sporbirligi@istanbul.edu.tr