Birlik Beraberlik

iusbk_milli_takim_futsal_03_02_2016

Yurt içi ve yurt dışı başarılarıyla katıldığı tüm organizasyonlarda iz bırakan Futsal takımımız, özel maçta Türkiye A Milli Futsal takımı ile 3-3 berabere kaldı.

2006 yılından bu yana üniversitemizin Futbol ve Futsal takımlarının antrenörlüğünü yapan Murat Kaya hocamızın yardımcı antrenörlüğünü yürüttüğü Türkiye Futsal A Milli Takım ile futsal takımımız karşı karşıya geldi. Dostluk rüzgarlarının estiği mücadele 7 milli oyuncumuzun 4 tanesi milli formayı terletirken 3 tanesi de futsal takımımızın formasını taşıdı.

20 dakikalık 2 devre halinde oynanan özel maçta karşılaşmaya hızlı başlayan Futsal A Milli Takım golü erken bularak 1-0 öne geçti. Müsabaka karşılıklı ataklarla geçilirken ilk yarı Futsal A Milli Takımın 3-2 üstünlüğü ile sona erdi. Her iki takımda gösterdiği üstün performansla takdir toplarken takımımız, maçın sonlarına doğru skoru 3-3 yaptı ve karşılaşma bu skor ile sona erdi.

Antrenörlüğü sırasında toplam 18 oyuncumuza Mili Takım yolunu açan Murat Kaya” Uzun yıllar İstanbul Üniversitesi çatısı altında yer almaktan gurur duydum. İstanbul Üniversitesi ile rakip olmak sadece milli takım forması ile mümkün olabilirdi. Bunu da yaşadığım için çok mutluyum” dedi.

03/02/2016
1260 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü

Avcılar Yerleşkesi, Sosyal Tesisler Binası

34850 Avcılar/İstanbul

E-posta: sporbirligi@istanbul.edu.tr