Şampiyon İstanbul Tıp Fakültesi

14_tip_sampiyon_08_03_2016

14 Mart Tıp Bayramı kapsamında düzenlenen Basketbol Turnuvasında şampiyon, Diş Hekimliği Fakültesi’ni 57-65 yenen İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi oldu.

12 takım katıldığı ve 12 gün süren 14 Mart Tıp Bayramı Basketbol Turnuvasında çekişmeli geçen maçlar sonucunda İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi şampiyon olmuştur. İkinci Diş Hekimliği Fakültesi olurken, üçüncü ise İhtiyar Delikanlıları 43-48 yenen Marmara Tıp Fakültesi oldu.

merhum Dr. Esat Sami Sağol 14 Mart Tıp Bayramı Basketbol Turnuvasında “Dr. Esat Sami Sağol En Değerli Oyuncu” ödülü verildi. Ödüle İstanbul Tıp Fakültesinin eski oyuncularından merhum Dr. Esat Sami Sağol’un adı verildi.

 

Ödülü alan intern Dr. Emre Uzun “Esat hocamızı acı bir kaza sonucu kaybetmişiz. Buruk bir ödül oldu ama sevinçliyim. Ödül verileceğini de bilmiyorduk, sürpriz oldu. Kendisine tekrar rahmet diliyorum” dedi.

Ölümünün 25. yılında adına verilen ödülle anılan Dr. Sağol 1966 yılında Menemen’de dünyaya gelmişti. İstanbul Tıp Fakültesi’ne 1984 yılında giren Dr. Sağol 1990 yılında mezun olup aynı yıl Ege Üniversitesi Kalp Damar cerrahisinde uzmanlık eğitimine başlamış, 31 Temmuz 1991 günü geçirdikleri trafik kazasında eşiyle birlikte vefat etmişti. Tanıyanları tarafından çok sevilen ve saygı gören Esat Sami Sağol İstanbul Tıp Fakültesi basketbol takımında 6 yıl oynamış, takımın kaptanlığını da yapmış başarılı bir basketbolcu olmanın yanı sıra lise yıllarında ödüller kazanmış iyi bir müzisyen, çok yönlü bir bilim insanı idi.

Sportmen kişiliği, dost canlısı yapısı ile alt ve üst dönem öğrencileri tarafından da çok sevilip saygı duyulan Dr. Sağol’un vefatının 25. yılında verilmeye başlanan “Dr.Esat Sami Sağol En Değerli Oyuncu Ödülü” genç hekim adaylarına ilham kaynağı olmak adına bundan sonraki 14 Mart Tıp Bayramı Basketbol turnuvalarında da verilmeye devam edecek.

08/03/2016
1932 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü

Avcılar Yerleşkesi, Sosyal Tesisler Binası

34850 Avcılar/İstanbul

E-posta: sporbirligi@istanbul.edu.tr