ABDİ İPEKÇİ’de Altı Grup Şampiyonu Belli Oldu

uniminicup_25_04_2016

İstanbul Üniversitemizin her sene düzenlediği ve geleneksel hale getirdiği,Türkiye Basketbol Federasyonu işbirliğiyle sürdürülen basketbol turnuvasında dokuz grubun final maçları Abdi İpekçi Arena’da devam ediyor.

20.04.2016 Çarşamba ve 21.04.2016 Perşembe günleri oynanan altı final karşılaşması sonunda Kırmızı, Mavi, Yeşil, Turuncu, Miniminikler ve Küçük Hazırlık Grubu şampiyonları belli olurken sporcularımızın ve ailelerinin heyecanları görülmeye değerdi.

22.04.2016 Cuma günü oynanacak üç final karşılaşması sonucunda Lacivert, Sarı ve Kız Grubu şampiyonları belli olacaktır.

Katılan takımlarımıza maç sonunda Kırmızı Grup şampiyonu Borusan İ.Ö.O. ZNK’ya TBF Başarı Belgesi sertifikalarını TBF Spor Toto Basketbol Ligi Direktörü Sayın Samer Şenbayrak verirken, dereceye giren diğer takımlarımız sertifikalarını Türk basketbolunun duayen isimlerinden Sayın Ali Hurşit Baytok,Sayın Ünal Kutlu, İstanbul Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Yardımcı Antrenörü Emre Özsarı, İstanbul Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Oyuncusu Miray Şahin ve YEF Spor Kulübü Yönetici ve Antrenörü Yıldıray Yıldırım’dan aldılar.

20.04.2016 Çarşamba günü ve Abdi İpekçi Arena’nın ilk final maçında Kırmızı Grup final karşılaşması Borusan ile Teşvikiye takımları arasında oynandı. Grup lideri olarak çıktığı maçta liderliğini korumak için oynayan Borusan maç sonunda 54-34’lük skorla amacına ulaşıp şampiyon olan taraf olurken Teşvikiye ikinci olarak turnuvayı tamamladı.Borusan takımında Zekeriya Yiğit Tekin ve Burak Efe Evin dikkat çekerken, Teşvikiye takımında Emre Manav ve Egeberk Yıldırım öne çıkan isimler oldular.

Günün ikinci final maçı Mavi Grup takımlarımızdan Çatalca ile Beylikdüzü Basketbol arasındaydı. Oldukça baskılı bir basketbol oynayan Çatalca takımı maç sonunda 43-22 galip gelerek Mavi Grup şampiyonu olarak turnuvayı tamamladı ve sevinç çığlıkları Çatalca diye çınladı. Tunahan Tuna ve Yusuf Ahmet Pektaş Çatalca takımında,Burak Akartuna ve Kerem Öksüz Beylikdüzü Basketbol takımda öne çıkan isimler oldular.

Günün üçüncü final karşılaşması Yeşil Grup takımları Baskets ile Moda Basketbol arasında oynandı. Devreye 14-14 girilen karşılaşmanın üçüncü periyotu da 25-24 gibi bir skorla biterken son periyotta kalpler dayanmadı. İnanılmaz bir çekişmenin yaşandığı son periyot iki takımda karşılıklı sayılarla hep beraberliği koruyarak son bir dakikaya girerken son dakikalarda Baskets takımı attığı sayı sonrası savunmasını üst düzey tutarak sayı yemeden karşılaşmayı bitirdi ve skor tabelaya 29-26 olarak yansıdı. Baskets takımında Poyraz Köroğlu ve Yağız Aygören takımlarının etkili isimleri olurken, Yusuf Sancaktar ve Emre Cinoğlu Moda Basketbol takımında öne çıkan isimler oldular.

Tamamlanan üç karşılaşma sonunda finallerin ilk günü şampiyonları Kırmızı Grup’tan Borusan,Mavi Grup’tan Çatalca ve Yeşil Grup’tan Baskets takımları oldular. Teşvikiye, Beylikdüzü Basketbol ve Moda Basketbol turnuvayı ikincilikle bitiren takımlar oldu.

21.04.2016 Perşembe günü ilk maçı Turuncu Grup final maçıydı.Florya Elit – FYL arasında oynanan karşılaşma 38-30 tamamlandı ve Turuncu Grup şampiyonu Florya Elit oldu. FYL ise grup ikincisi olarak turnuvayı noktaladı. Florya Elit takımında Ömer Yaman ve Ahmet Bektaş, FYL takımından Özgür Yaşar Özyılmaz ile Alper Genç maçta dikkat çeken isimler oldular.

Günün ikinci final maçı Anka Akademi ile İstanbul Anka arasında oynanan Miniminikler maçıydı. Çekişmeli başlayan maçta Anka Akademi ikinci periyot baskıyı artırıp devreyi 16-5 önde kaparken, üçüncü ve dördüncü periyot İstanbul Anka farkı kapatarak rakibine yetişmeye çalıştı ancak maç sonunda skor 19-16 olarak yansıdı ve Miniminikler şampiyonu Anka Akademi oldu. Ozan Sezen ve Can Akın Anka Akademi takımında, Koray Coşkun ve Emir Alp Atam ise İstanbul Anka takımında dikkat çeken isimler oldular.

Günün üçüncü final maçında Küçük Hazırlık Grubu takımları YEF ve İÜSBK vardı.Final maçına kadar namağlup gelmeyi başarmış iki takım arasındaki mücadele basketbol severlere Küçük Hazırlık adına zıt düşercesine dev bir maç izletti. Maça hızlı ve etkili hücumlarla başlayan taraf YEF oldu ve ilk periyotu 12-6 önde bitirdi.Devre arasına 20-16 gidilirken üçüncü periyotta İÜSBK baskın taraf oldu ve farkı kapatarak 30-28’lik bir skor yakaladı.Son periyotta ara ara öne geçmesine rağmen maçı koparamayan İÜSBK, Küçük Hazırlık Grubu ikincisi oldu. YEF grup şampiyonu olarak Uniminicup Turnuvasını tamamladı. Maç boyu izleyenlere inanılmaz dakikalar izleten iki takım oyuncuları hırslarıyla büyüdüklerinde nerelere gelebileceklerini bizlere çok iyi gösterdiler. YEF takımında Cenk Aydın ve Boran Barut, İÜSBK takımında ise Berat Akın ve Efe Sayım öne çıkan isimler oldular.

25/04/2016
1615 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü

Avcılar Yerleşkesi, Sosyal Tesisler Binası

34850 Avcılar/İstanbul

E-posta: sporbirligi@istanbul.edu.tr