63 Maç Sonra Gelen Mağlubiyet

futsal_erkek_25_04_2016

İstanbul Üniversitesi Erkek Futsal takımımız Afyon’da yapılan Türkiye Üniversiteler arası Futsal Süper Lig müsabakalarında yarı finalde uzatmalarda Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesine mağlup olarak şampiyonayı üçüncü olarak tamamladı.

2013 yılından beri Türkiye’de oynadığı 63 resmi müsabakada mağlubiyet yüzü görmeyen takımımız bu ünvanını kaybetti. Başından sonuna heyecan düellosu şeklinde geçen karşılaşmada normal süre 4-4 bitti uzatma dakikalarında daha iyi oyun sergileyen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi sahadan 8-5galip ayrılarak finale yükseldi. Final müsabakasında Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi nde 5-2 ile geçerek şampiyon oldu. Üçüncülük dördüncülük müsabakasında takımımız Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesini 9-2 ile geçerek bronz madalyada kaldı.

Futsal takımımız antrenörlerinden Cihan Özdemir turnuvanın ardından şunları söyledi ” İyi oynayamadığımız bir yarı finalin ardından kaybetmemiz normaldi diye düşünüyorum. Daha önceki üç sezon da finalde yenip şampiyon olduğumuz Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne bu sefer yarı finalde kaybettik. Rakibimizi canı gönülden tebrik ederim. Sporda kazanmakta var kaybetmekte. Tam 63 maçtır mağlubiyet yüzü görmeyen takımımız bunu tekrar başarıbilecek güçtedir. Bu mağlubiyeti unutup önümüzdeki turnuvalara bakmak zorundayız. Teknik ekip olarak oyuncularımıza güvenimiz sonsuz.” dedi.

27/04/2016
1441 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü

Avcılar Yerleşkesi, Sosyal Tesisler Binası

34850 Avcılar/İstanbul

E-posta: sporbirligi@istanbul.edu.tr