Futsal Takımımız, Kırılması Zor Bir Rekora İmza Attı

iü-futsal-unilig-06_05_2016.jpeg

Ünilig Futsal Finallerinde üniversitemizi temsil eden erkek takımımız finalde Gaziantep Üniversitesi’ni 4-3 geçerek 4.kez üst üste Türkiye Şampiyonu oldu.

Muğla’da oynanan müsabakalara 16 takım katıldı ve bu takımlar 4 farklı grupta mücadele etti. Gruplarını lider tamamlayan , Gaziantep Üniversitesi, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ve Fırat Üniversitesi yarı finale yükseldi. Yarı finalde rakibi Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’ni 9-0 geçen takımımız, Fırat Üniversitesi’ni 5-3 geçen Gaziantep Üniversitesi ile finalde karşı karşıya geldi. Karşılaşmaya daha iyi başlayan Gaziantep Üniversitesi ilk yarıyı da 2-1 önde kapattı. İkinci yarıya kaleci Ertuğrul’un jeneriklik golüyle başlayan takımımız skoru 2-2’ye getirdi. Maçın bitimine az bir süre kala Erdi ve Enes’in golleriyle skoru 4-2 taşıdı. Son saniyelerde skor 4-3 gelse de maç böyle bitti ve şampiyonluk yine bizim oldu.

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü olarak 4. kez üst üste şampiyon olan Futsal Takımımızı kutlar, başarılarının devamını dileriz.

06/05/2016
1173 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü

Avcılar Yerleşkesi, Sosyal Tesisler Binası

34850 Avcılar/İstanbul

E-posta: sporbirligi@istanbul.edu.tr