İ.Ü. Spor Birliği Müdürlüğü, Avcılar Yerleşkesinde Yaşlılarla Çocukları Bir Araya Getirdi

 

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü kapsamında İ.Ü. Spor Birliği Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve doğa yürüyüşü ile başlayan etkinlikte, çocuklar ve yaşlılar keyifli anlar yaşadı.

İ.Ü. Avcılar Yerleşkesinde, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü kapsamında, İstanbul Üniversitesi Spor Bİrliği Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinliğe, Darülaceze sakinlerinden 30 yaşlı ile İstanbul Üniversitesi Avcılar çocuk kreşinden 40’a yakın çocuk, aileleriyle birlikte katıldı. 2,5km’lik doğa yürüyüşü ile başlayan etkinlikte Darülaceze sakinleri, daha sonra çocuklarla birlikte çeşitli oyunlar oynadı. Çim alanda yapılan etkinliklerde yaşlılar da bu keyifli anların tadını çıkardı. Çocuklardan ve çocuk oyunlarından büyük keyif aldıklarını belirten huzur evi sakinleri de unutamayacakları bir gün geçirdiklerini ifade etti.

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü kapsamında düzenlenen etkinliğe katılan ve 36 yıldır Darülaceze’de kaldığını ifade eden bir misafirimiz, “Düzenlenen etkinlik sayesinde temiz bir hava aldık. Bu etkinlik sayesinde sıkıntımız biraz gitti. Allah razı olsun bize çok iyi bakıyorlar. Her yere götürüyorlar” dedi.

Düzenlenen etkinliğe katıldığından dolayı çok mutlu olduğunu belirten bir başka misafirimiz, “Çok hoşumuza gitti. Buralar çok güzel. Önceden Avcılar’a gelirdim ama göl kenarına hiç gelmemiştim. Ama bugün geldik çok hoşumuza gitti. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü kapsamında düzenlenen etkinlikte açıklama yapan İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Müdürü Hamdi ÖZCAN, “İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Müdürlüğü olarak 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü organizasyonu yaptık. Bu organizasyon kapsamında Darülaceze Başkanlığı’ndan yaklaşık 30 misafirimiz geldi. Üniversitemiz kreşinden 5-6 yaş grubundan 40’a yakın çocuğumuz geldi. Hepsini bir araya getirdik. Üniversitemiz Spor Birliği Müdürlüğü binası önünde yaklaşık 2,5 kilometrelik doğa yürüyüşü yaptık. Alana geldikten sonra misafirlerimizi çocuklarımızla buluşturarak çeşitli etkinlikler gerçekleştirdik. Hediyeler verdik. Biz de üniversite olarak farkındalık oluşturma adına Dünya Yaşlılar Günü’nü bu şekilde değerlendirelim istedik” dedi.

Etkinlik sonunda Darülaceze’den gelen misafirlere yemek ikramı ve Karspor tarafından hediye takdimi yapıldı.

03/10/2016
1030 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü

Avcılar Yerleşkesi, Sosyal Tesisler Binası

34850 Avcılar/İstanbul

E-posta: sporbirligi@istanbul.edu.tr