Hentbolcular Ünilig’de Namağlup Yarı Finallere Yükseldi

hentbol_erkek_30_01_2017

 

Üniversite erkek hentbol takımımız Spor Bakanlığı ve Türkiye Hentbol Federasyonunun ortaklaşa organize ettiği Ünilig’de grup müsabakalarının ardından yarı finale yükseldi.

Toplam 6 grupta 32 takımın mücadele ettiği Ünilig’de, Yeditepe, Bilgi, Boğaziçi ve Aydın Üniversitesi ile A grubunda yer alan ekibimiz zorlu mücadelelerin ardından yarı finale yükseldi. 19 – 23 Aralık tarihlerinde Sabancı Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen mücadelelerin ilk gününde Boğaziçi Üniversitesi ile karşılaşan hentbolcularımız karşılaşmadan 27-23 galip ayrıldı. İkinci gün Bilgi Üniversitesi karşısında da üstün bir oyun sergileyen temsilcimiz bu mücadeleyi de 34 – 28 galip tamamladı. 3. Gün son Şampiyon Yeditepe Üniversitesi ile çok çekişmeli bir maç sonunda 31-31 berabere kalan hentbolcularımız son gün ise karşılaşmaya çıkmayan Aydın Üniversitesi karşısında 10 – 0 hükmen galip sayılarak namağlup yarı finallere yükselme başarısını gösterdi.

Karşılaşmalar sonunda başarılı oyunu ile göz dolduran hentbolcumuz Ümit Can Demirci; “Grup müsabakalarına çok iyi başladık ve güzel bitirdik. Oturmuş ve birbiriyle oynamayı seven bir ekibiz bu da başarıyı getiriyor” diye konuştu.

Üniversite takımımızın tecrübeli isimlerinden Mustafa Altun ise “bu sene yarıştığımız her kulvarda başarı istiyoruz. Ünilig grup müsabakalarında da son şampiyon Yeditepe Üniversitesi karşısında neler yapacağımızı gösterdik. Yarı finalleri de geçerek finallere katılacağımıza eminim” dedi.

30/01/2017
958 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü

Avcılar Yerleşkesi, Sosyal Tesisler Binası

34850 Avcılar/İstanbul

E-posta: sporbirligi@istanbul.edu.tr