İDOSK Kış Temel Eğitimi Bursa Uludağ’da Tamamlandı

dagcilik_02_03_2017

 

İstanbul Üniversitesi Doğa Sporları Kulübü (İDOSK) Kış Temel Eğitimi Bursa Uludağ’da eski Volfram maden işletmesi bölgesinde yapıldı.

Dağcılık kolu sorumlu antrenörü Memet Güngör’ün sorumluluğunda bölgeye giden 41 sporcudan oluşan kafile Uludağ Jandarma karakolu’na gerekli bilgileri verdikten sonra 2. Oteller bölgesinden hızı 40 km’yi bulan rüzgarın etkisi altında, kamp yükü ile yaklaşık 3 saatlik yürüyüş sonrasında kamp alanına ulaştı.

3 gün süren eğitim boyunca sporculara kış şartlarında çadır kurulumu, çadır içi düzen, kar eriterek su elde etme, çadırda ocak kullanımı, kar duvarı örme, karda kramponlu ve kramponsuz yürüyüş teknikleri, kazma ile yürüyüş teknikleri, düşme ve kazma ile durma teknikleri uygulamalı olarak gösterildi. Sporculara kardan barınak yapma teorik olarak anlatıldıktan sonra kar mezarı, İgloo ve Kar mağarası yaptırıldı ve barınak olarak kullanıldı.

Memet Güngör, Hüseyin Sevindik, Akif Öztürk, M. Burak Şahin, Bener Kırkavaklı ve Fidan Gökcan’ın eğitmenliğini yaptığı Kış temel eğitimi sorunsuz tamamlanmıştır.

02/03/2017
1118 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü

Avcılar Yerleşkesi, Sosyal Tesisler Binası

34850 Avcılar/İstanbul

E-posta: sporbirligi@istanbul.edu.tr