Okçuluk Takımımızdan 4 Madalya

okculuk_07_03_2017
 

İstanbul Üniversitelerarası Salon Okçuluk Yarışmasında Okçuluk takımımız 4 madalya kazanarak üniversitemizi başarıyla temsil etti.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Kapalı Spor Salonu’nda 04 Mart tarihinde düzenlenen 2017 İstanbul Üniversitelerarası Salon Okçuluk Yarışması, Üniversiteler ve Türkiye Okçuluk Federasyonunun koordinasyonunda İstanbul çapında ilk kez düzenlenerek öğrencilerin kıyasıya mücadelesiyle geçekleşti.

Bayan Klasik Yay, Erkek Klasik Yay, Makaralı Bayan, Makaralı Erkek, Klasik Erkek ve Bayan Takımı, Makaralı Mix kategorileri olmak üzere toplam 7 kategoride gerçekleştirilen okçuluk yarışmasına İstanbul genelinde 13 üniversiteden toplamda 85 sporcu katıldı. İstanbul Üniversitesi Okçuluk takımımız 9 sporcuyla katıldığı yarışmada 7 kategorinin 4’ünde kürsüye çıkmaya hak kazanarak yine üstün bir başarı sergilemeyi başardı.

Yarışmada Klasik Yay Bireysel Erkek Kategorisinde Mühendislik Fakültesi öğrencimiz Deniz Tımartaş 2. oldu. Klasik Yay Erkek Takım Kategorisinde öğrencilerimiz Deniz Tımartaş, Kaan Tulunay ve Furkan Yaman 3. olurken, Makaralı Yay Bayan Bireysel Kategorisinde Makbule Dilagah Metecan 3. ve son olarak Makaralı Yay Mix Takım Kategorisinde öğrencilerimiz Şeyhmus Çetinkaya ve Makbule Dilagah Metecan 2. olarak İstanbul Üniversitesi’nin adını başarıyla onurlandırdılar.

07/03/2017
1306 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü

Avcılar Yerleşkesi, Sosyal Tesisler Binası

34850 Avcılar/İstanbul

E-posta: sporbirligi@istanbul.edu.tr