Hentbolcularımız Üniligde Finallere Kaldı

hentbol_31_03_2017

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı koordinasyonunda organize edilen ve Türkiye Hentbol Federasyonu tarafından yürütülen Ünilig hentbol müsabakalarında üniversitemiz İzmir’deki yarı finalleri geçerek final grubuna yükseldi.

20 – 25 Mart tarihleri arasında İzmir’in ev sahipliğinde yapılan hentbol yarı final müsabakalarına katılan erkek hentbol takımımız, grubundaki güçlü rakiplerini geride bırakarak final biletini cebine koydu. İzmir Serdar Yereli Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmalarda ilk gün Samsun 19 Mayıs Üniversitesi ile karşılaşan hentbolcularımız rakibini 28-24 mağlup etmeyi başardı. Yarı finallerin ikinci gününü ise maç yapmadan bay geçen sporcularımız 3. gün ise Fırat Üniversitesi ile karşılaştı. Son topa kadar heyecan fırtınasının sürdüğü mücadelede rakibi ile 22-22 berabere kalan hentbolcularımız önemli bir avantaj elde etti. Turnuvanın 4. günü Ahi Evran Üniversitesi ile oynayan temsilcimiz yoğun maç temposunun verdiği yorgunluk ve hücumda yaşadığı şanssızlıklarında etkisi ile çok iyi savunma yaptığı karşılaşmadan 19-15’lik skorla mağlup ayrılarak ilk yenilgisini almış oldu. Son gün Erciyes Üniversitesi karşısında adeta gol olup yağan ekibimiz mücadeleden 33-20’lik skorla galip ayrılarak Ünilig yarı finalleri B grubundan Finallere yükselmeyi başardı.

Yarı finaller boyunca başarılı performansı ile göz dolduran kalecimiz Ömer Bayraktar, turnuva sonunda finallere yükseldikleri için mutlu olduklarını belirterek; ‘’sene boyunca çok çalıştık ve finallere gitmeyi hak ettik, daha çok çalışarak finallerde başarılı olmak istiyoruz. Hocamız Sinan Avcı ve Kaleci antrenörümüz Ercan Çelik’e teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

Takımımızın tecrübeli oyuncularından Mustafa Altun ise iyi bir turnuva geçirdiklerini söyleyerek, ‘’savunmayı çok sertleştirip rakibimizi bozabiliyoruz, bireysel olarak çok iyi oyunculara sahibiz, Ümit Can Demirci, Ahmet Alkan, Mustafa Mert bu turnuvanın parlayan oyuncuları oldular. Finallerde de adımızdan bahsettireceğiz’’dedi.

31/03/2017
1236 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü

Avcılar Yerleşkesi, Sosyal Tesisler Binası

34850 Avcılar/İstanbul

E-posta: sporbirligi@istanbul.edu.tr