12. Uniminicup Basketbol Turnuvası Tamamlandı

 

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübünün 2006 yılından itibaren her yıl artan katılım ve coşkuyla düzenlediği geleneksel hale getirdiği Uniminicup Basketbol Turnuvası bu sene 12. yılını geride bıraktı.

Geleneksel hale gelen Uniminicup Basketbol Turnuvasına 12.ci yılımızda 1428 sporcusu ile 84 erkek takım, 68 sporcusu ile 4 minik Kız takımımızla birlikte toplamda 88 takım 1496 basketbol oyuncusu ile 4 kategoride mücadele etmek için turnuvaya katılım sağlamışlardır.

Avcılar kampüsü Prof. Dr. Turgay Atasü Spor Salonu’nda 17.11.2017 Perşembe günü oynanan açılış karşılaşması ile start alan 12. Uniminicup Basketbol Turnuvamız, toplamda oynanan 271 karşılaşma ile 23 Nisan 2017 Pazar günü sona ermiştir.

Turnuvamıza katılan 88 takımımızın 1496 sporcusu, aileleri, antrenörleri ve yöneticileri, 12. Uniminicup Basketbol Turnuvası’nın düzenlenmesinde başta olmak üzere İstanbul Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mahmut AK hocamıza, İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü Başkanı Sayın Prof. Dr. Mehmet KURTOĞLU hocamıza, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Sayın Yavuz PADEM’e, İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Müdürü Sayın Hamdi ÖZCAN’a 12.Uniminicup Turnuvasına katkılarını esirgemeyen Avcılar Belediye Başkanımız Sayın Dr. Handan Toprak BENLİ’ ye, Turnuva koordinatörleri Tahsin DERDİYOK ve Çetin GÜL ’e emeği geçen çalışma arkadaşlarına sonsuz saygılarını ve teşekkürlerini sundular.

Ayrıyeten turnuvamızda oynanan 271 karşılaşma boyunca çocuklara sağlıklı yaşam için süt dağıtan, AYNES firmasına maç boyunca çocuklarımızın suyunu eksik etmeyen GÜZEL PINAR Sularına katkılarından dolayı teşekkür ettiler.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında, Pazar günü saat 14:00 de 23 nisan şölenine ve kupa törenine geçilmiştir.

2.500 kişinin üzerinde katılımın gerçekleştiği muhteşem Kapanış ve Ödül Töreni konuk grupların yaptığı gösterilerle başladı.

23 nisan gösterileri kapsamında davet edilen İlk konuk grubumuz VALİ RIDVAN YENİŞEN İLKOKULU gösteri grubu öğrencileriydi VALİ RIDVAN YENİŞEN İLKOKULU öğrencilerinden oluşan dört farklı öğrenci gösteri grubu çeşitli yörelerin halk oyunlarını sunarken gösterdikleri yüksek performan ile bizleri çocukluğumuza götürürken tüm seyircilerin ilgi odağı olmuş, 23 Nisan coşkusunu herkese yaşatırken. ilk okul öğrencilerinin gösterileri ile 23 Nisan kutlamaları üniversitemizde vücut bulmuştur.

İkinci konuk grubumuz ise Spor yapan kişiler için hiçbir engelin olmadığını sahaya yansıtan Engel Tanımayan Sporcular’dan kurulu Elig Avukatlık Bürosu sponsorluğunda liglere devam eden İstanbul Engelli Yıldızlar Spor Kulübü’nün gösteri maçıyla program devam etti.

Gösteri maçından sonra engeli olmayan İstanbul Üniversitesi Yıldız erkek altyapı takımı ile Engelli yıldızlar takımı arasında oynanan karşılaşma ile devam etti.

Maç devam ederken engelli yıldızlar takımı başkanı Sayın M. Kemal YÜKSELl itiraz ederek maçın eşit şartlarda oynanmadığını Üniversite takımının da tekerlekli sandalyeye oturarak maça devamını istedi. Bu itiraz üzerine üniversite takımı sandalyelere oturarak maça devam ederken ne kadar zorlandığını bu işin göründüğü kadar kolay olmadığını ve bizimde amacımız olan farkındalığı ortaya koydular.

Maç sonunda turnuvamıza katkılarından dolayı İstanbul Engelli Yıldızlar Spor Kulübü adına, engelli sporuna verdiği destekten dolayı Elig Avukatlar Bürosundan Avukat Gönenç GÜRKAYNAK’a İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü Müdürü Sayın Hamdi ÖZCAN tarafından plaket takdim etti

Gösteri gruplarımızdan sonra kupa seremonisine geçildi:

İlk olarak 12.Uniminicup’ta mücadele eden katılımcı takımlarımıza madalya ve katılım sertifikalarını Kulüp Danışmanımız Uzm. Dr. Ertuğrul KEREY hocam ile İ.Ü. Spor Birliği Kulüp Müdür yardımcımız Sayın Cemal SARI verdi.

12.UNİMİNİCUP EN CENTİLMEN TAKIMLAR
Kız Grubu En Centilmen Takımı : Ortaköy Basketbol S.K.
Kırmızı Grup En Centilmen Takımı : Borusan İ.Ö.O.
Lacivert Grup En Centilmen Takımı : İTÜ S. K.
Turuncu Grup En Centilmen Takımı : Bakırköy Su Sporları K.
Yeşil Grup En Centilmen Takımı : Büyükçekmece S.K.
Sarı Grup En Centilmen Takımı : Arena Olimpik S.K.
Mavi Grup En Centilmen Takımı : Hurşit Baytok S. K.
Miniminik Siyah Grup En Centilmen Takımı : İst. Anka Beylikdüzü S.K.
Miniminik Beyaz Grup En Centilmen Takımı : Atakent Elit S.K.
Miniminik Mavi Grup En Centilmen Takımı : İ.Ü.S.B.K.
Küçük Hazırlık Siyah Grup En Centilmen Takımı : Büyükçekmece Çakmaklı S.K.
Küçük Hazırlık Beyaz Grup En Centilmen Takımı : İ.Ü.S.B.K.
Yıldız Hazırlık Grup En Centilmen Takımı : Çağdaşlar S.K.
12. Uniminicup’ta en centilmen takımlara kupa, madalya ve katılım sertifikalarını Kulüp Danışmanımız Uzm. Dr. Ertuğrul KEREY ile Kulüp Müdür yardımcımız Sayın Cemal SARI verdi.

12.UNİMİNİCUP DÖRDÜNCÜ OLAN TAKIMLAR

Lacivert Grup Dördüncüsü : Kemer Country S.K.
Turuncu Grup Dördüncüsü : Avcılar Tan Yıldızı S.K.
Yeşil Grup Dördüncüsü : Atakent Gençlik S.K.
Sarı Grup Dördüncüsü : YEF S.K.
Mavi Grup Dördüncüsü : Gürsel S.K.
Miniminik Siyah Grup Dördüncüsü : Baskets S.K.
Miniminik Beyaz Grup Dördüncüsü : Bask S.K.
Küçük Hazırlık Siyah Grup Dördüncüsü : Avcılar Tan Yıldızı S.K.
Küçük Hazırlık Beyaz Grup Dördüncüsü : Başakşehir S.K.
Yıldız Hazırlık Grup Dördüncüsü : Olimpik Basket S.K.
12.Uniminicup’ta dördüncü olan takımlara madalya,başarı belgesi ve kupalarını basketbol duayeni Ünal KUTLU ile beraber İ.Ü.Spor Birliği Kulüp Müdür yardımcısı Yard.Doç.Dr. Bülent DURAN verdi.

12.UNİMİNİCUP ÜÇÜNCÜ OLAN TAKIMLAR
Kız Grubu Üçüncüsü : İ.Ü.S.B.K.
Kırmızı Grup Üçüncüsü : İBB S.K.
Lacivert Grup Üçüncüsü : Starların Doğuşu S. K.
Turuncu Grup Üçüncüsü : Anka Basketbol S.K.
Yeşil Grup Üçüncüsü : Beylikdüzü S.K.
Sarı Grup Üçüncüsü : Bizimkent S.K.
Mavi Grup Üçüncüsü : Çatalca S. K.
Miniminik Siyah Grup Üçüncüsü : İstbol S.K.
Miniminik Beyaz Grup Üçüncüsü : YEF S.K.
Miniminik Mavi Grup Üçüncüsü : Bahçelievler Basketbol S.K.
Küçük Hazırlık Siyah Üçüncüsü : İTÜ S.K.
Küçük Hazırlık Beyaz Grup Üçüncüsü : Büyükçekmece S.K.
Yıldız Hazırlık Grup Üçüncüsü : İst.Anka Beylikdüzü S.K.
12.Uniminicup’ta üçüncü olan takımlara madalya, başarı belgesi ve kupalarını da basketbol duayeni Ünal KUTLU ile beraber İ.Ü. Spor Birliği Kulüp Müdür yardımcısı Yard. Doç. Dr. Bülent DURAN verdi.

12.UNİMİNİCUP İKİNCİ OLAN TAKIMLAR
Kız Grubu Üçüncüsü : İ.Ü.S.B.K.
Kırmızı Grup Üçüncüsü : İBB S.K.
Lacivert Grup Üçüncüsü : Starların Doğuşu S. K.
Turuncu Grup Üçüncüsü : Anka Basketbol S.K.
Yeşil Grup Üçüncüsü : Beylikdüzü S.K.
Sarı Grup Üçüncüsü : Bizimkent S.K.
Mavi Grup Üçüncüsü : Çatalca S. K.
Miniminik Siyah Grup Üçüncüsü : İstbol S.K.
Miniminik Beyaz Grup Üçüncüsü : YEF S.K.
Miniminik Mavi Grup Üçüncüsü : Bahçelievler Basketbol S.K.
Küçük Hazırlık Siyah Üçüncüsü : İTÜ S.K.
Küçük Hazırlık Beyaz Grup Üçüncüsü : Büyükçekmece S.K.
Yıldız Hazırlık Grup Üçüncüsü : İst.Anka Beylikdüzü S.K.
12.Uniminicup’ta ikinci olan takımlara madalya, başarı belgesi ve kupalarını İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü Müdürü Sayın Hamdi Özcan verdi.

12.UNİMİNİCUP SAYI KRALLARI VE KRALİÇESİ
Kız Grubu Sayı Kraliçesi (100 Sayı) : Elif Mengü Muslugil (İst.Anka S.K.)
Kırmızı Grup Sayı Kralı (55 Sayı) : A.Mete Kirik (İBB S.K. )
Lacivert Grup Sayı Kralı (90 Sayı) : Mustafa Gürbüz (Çatalca S. K.)
Turuncu Grup Sayı Kralı (124 Sayı) : Altan Çamoğlu (Bizimkent S.K.)
Yeşil Grup Sayı Kralı (95 Sayı) : Yusuf Eren Kılınç (Atakent Genç. S.K.)
Sarı Grup Sayı Kralı (89 Sayı) : Mehmet Salih Güleç (Bask Team S.K.)
Mavi Grup Grup Sayı Kralı (64 Sayı) : Candaş Köse (Gürsel S. K.)
Miniminik Siyah Grup Sayı Kralı (100Sayı) : Atilla Çebi (Atakent Genç. S.K.)
Miniminik Beyaz Grup Sayı Kralı (64 Sayı) : M.Yağız Dağlı (Avcılar Tanyıldızı S.K.)
Miniminik Mavi Grup Sayı Kralı (53 Sayı) : Alp Yıldırım (Mimar Sinan Kol. S.K.)
Küçük Hazırlık Siyah Gr. Sayı Kralı (78 Sayı) : Mustafa Gürbüz (Çatalca S.K.)
Küçük Hazırlık Beyaz Gr. Sayı Kralı (78 Sayı) : Ahmet Deniz Alacan (Atakent Genç. S.K.)
Yıldız Hazırlık Sayı Kralı (92 Sayı) : Emirhan Kaya (Büyükçekmece S.K.)

12.UNİMİNİCUP EN DEĞERLİ OYUNCU
Kız Grubu En Değerli Oyuncu : Hazar Yazaroğlu (Şehit Öğr. İ.Ö.O SK)
Kırmızı Grup En Değerli Oyuncu : Kaan Berk Tarla (Anadolu Efes SK)
Lacivert Grup En Değerli Oyuncu : Berkay Eser (İstbol S.K.)
Turuncu Grup En Değerli Oyuncu : Altan Çamoğlu (Bizimkent İ.Ö.O SK) Yeşil Grup En Değerli Oyuncu : Baran Deniz (Elit Sarı S.K.) Sarı Grup En Değerli Oyuncu : Kerem Şah Ulutaş (Gelecek Nesil SK)
Mavi Grup En Değerli Oyuncu : Arın Paçacı (Elit Mavi S.K.)
Miniminik Siyah Grup En Değerli Oyuncu : Mehmethan Turgutalp (Starların Doğuşu SK)
Miniminik Beyaz Grup En Değerli Oyuncu : Bulut Güngör (Gelecek Nesil SK)
Miniminik Mavi Grup En Değerli Oyuncu : Alp Yıldırım (Mimar Sinan Kol. S.K.)
Küçük Hazırlık Siyah Gr. En Değerli Oyuncu: Samet Arslan (İBB S.K.) Küçük Hazırlık Beyaz Gr. En Değerli Oyuncu: Ahmet Deniz Alacan (Atakent Genç. S.K.)
Yıldız Hazırlık Sayı Kralı (92 Sayı) : Emirhan Kaya (Büyükçekmece S.K.)12.Uniminicup’ın Sayı Krallarına, Sayı Kraliçelerine ve En Değerli Oyuncularına ödüllerini İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü Müdürü Sayın Hamdi Özcan verdi.

12.UNİMİNİCUP ŞAMPİYON OLAN TAKIMLAR
Kız Grubu Şampiyonu : Şehit Öğretmenler İ.Ö.O. S.K.
Kırmızı Grup Şampiyonu : Anadolu Efes S.K.
Lacivert Grup Şampiyonu : İstbol S. K.
Turuncu Grup Şampiyonu : Bizimkent İ.Ö.O. S.K.
Yeşil Grup Şampiyonu : Elit Sarı S.K.
Sarı Grup Şampiyonu : Gelecek Nesil S.K.
Mavi Grup Şampiyonu : Elit Mavi S. K.
Miniminik Siyah Grup Şampiyonu : Starların Doğuşu S.K.
Miniminik Beyaz Grup Şampiyonu : Gelecek Nesil S.K.
Miniminik Mavi Grup Şampiyonu : Mimar Sinan Koleji S.K.
Küçük Hazırlık Siyah Şampiyonu : İBB S.K.
Küçük Hazırlık Beyaz Grup Şampiyonu : Atakent Gençlik S.K.
Yıldız Hazırlık Grup Şampiyonu : Büyükçekmece Basketbol S.K.
12.Uniminicup Şampiyonlarına madalya, başarı belgesi ve kupalarını Avcılar Belediye Başkanı Sayın Handan Toprak BENLİ ile İstanbul Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Yavuz PADEM verdi.

Küçük hazırlık beyaz grubu şampiyonu Atakent Gençlik takımına kupasını veririken 88 takım arasında tek kadın antrenörümüz olan Halime Albayrak hocamıza başarısından dolayı Avcılar Belediye Başkanımız Dr. Handan Toprak Benli hanım plaketini verdi.

Geleneksel hale gelen UNİMİNİCUP Turnuvasının 12.yılında Törenimiz sonunda 88 takımın mücadele ettiği 271 karşılaşma sonunda turnuvamızda 13 grupta 13 Şampiyon, 13 ikinci,13 üçüncü 13 dördüncü ve 13 en centilmen takım olmak üzere toplamda 68 takıma, Kupa, Madalya ve Katılım sertifikaları dağıtılırken; 13 grubun en değerli oyuncusuna ve 13 grubun sayı kralları ve kraliçesine toplamda 26 plaket takdim edilmiştir. Diğer katılımcı takımlarada madalyaları ve Katılım sertifikaları dağıtılmıştır.

09/05/2017
1322 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü

Avcılar Yerleşkesi, Sosyal Tesisler Binası

34850 Avcılar/İstanbul

E-posta: sporbirligi@istanbul.edu.tr