Türkiye’nin Spora En Fazla Katkı Veren Üniversitesi İstanbul Üniversitesi

 

Üniversitelerarası yarışmalarda İstanbul ilini en iyi şekilde temsil eden İstanbul Üniversitesi’ne Türkiye Üniversiteleri Spor Federasyonu İstanbul İl Koordinasyon Yönetim Kurulu tarafından teşekkür edildi. Üniversitemiz ülkemizde spora en fazla katkı veren üniversite oldu.

Türkiye Üniversiteleri Spor Federasyonu İstanbul İl Koordinasyon Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Erdem Sonal, üniversitelerarası yarışmalarda İstanbul ilini en iyi şekilde temsil eden İstanbul Üniversitesi’ne teşekkür etti.

İstanbul Üniversitesi, sporcularının farklı branşlarda aldıkları derecelerle ülkemizde spora en fazla katkı veren üniversite oldu.

İstanbul Üniversitesi 12 Farklı Alanda Derece Kazandı

İstanbul Üniversitesi voleybol, tenis, kickbox, basketbol, badminton, ragbi, satranç, judo, briç, buz hokeyi, hentbol ve futbol olmak üzere 12 farklı alanda derece alarak üniversitemizi spor alanında en şekilde temsil etti.

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği’ne bağlı farklı branşlarda dereceye giren sporculara, üniversite tarafından düzenlenen törenle teşekkür belgesi verildi.

“Sporcu Öğrenci Demek Disiplinli Öğrenci Demek”

İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak yaptığı açıklamada, çeşitli spor dallarında derece elde eden sporcuları tebrik ederek, Türkiye Üniversiteleri Spor Federasyonu İstanbul İl Koordinasyon Yönetim Kurulu tarafından tebrik edilmekten gurur ve mutluluk duyduklarını ifade etti. Prof. Dr. Mahmut Ak, “Biz üniversitemizin eğitim ve araştırma yönünü güçlendirirken sporu hiçbir zaman unutmuyoruz. İstanbul Üniversitesi öğrencisi olmak sizi birkaç basamak öne getiriyor. Bu öğrenciliği seçilerek kazanıyorsunuz. Seçilmiş olan bu gençler doğru planlamayla spor alanında da çok önemli başarılar elde edebilir diye düşünürken siz bu sene birçok alanda başarılı olabileceğinizi gösterdiniz. Gelecek senelerde daha fazla spor dalında başarı bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Sporcu öğrencinin disiplinli öğrenci demek olduğuna dikkat çeken İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, “Sporcu öğrenci başarılı öğrenci, örnek alınan öğrenci demek. Üniversitemizin sporcu kimliğini öne çıkararak her türlü donanımı sizin hizmetinize sunmak amacıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Amacımız kapalı spor salonumuz ve hepsini daha da gelişmiş şekilde, sadece üniversitemiz öğrencileri için değil, ulusal ve uluslararası programlar, turnuvalar yapacak şekilde geliştirmek. Bize bu güzelliği yaşattığınız için tek tek ve takım halinde hepinize şahsım ve üniversitemiz adına gönülden teşekkür ediyorum. Bu başarının sadece sizlerle kalmaması, diğer öğrencilerimiz arasında dalga dalga yayılması en temel arzumuz. İstanbul Üniversitesi her yönüyle ilk ve temsil bayrağını her zaman taşıyan bir kurum, bunu bu alanda da gösterdiniz. İyi ki varsınız“ ifadelerini kullandı.

Üniversitemizin Dereceye Giren Takımları:

Kadın Voleybol Takımı – Ünilig Şampiyonu

Erkek Tenis Takımı – 2.Lig’te Türkiye Şampiyonu

Kickbox Takımı – Türkiye Şampiyonu

Futsal Takımı – Türkiye Şampiyonu

Erkek Basketbol Takımı – Türkiye Üçüncülüğü (1. Lige çıkmaya hak kazandılar)

Badminton – Ünilig Türkiye Üçüncüsü

Ragbi Takımı – Ünilig Türkiye Üçüncüsü

Kadın Satranç Takımı – Türkiye İkincisi

Judo, Eziz Allakulliyevli – Türkiye Üçüncüsü

Briç Takımı – Türkiye İkincisi

Buz Hokeyi – Ünilig Türkiye Üçüncüsü

Hentbol Takımı – Kulüplerarası 2.Lig’ten 1.Lig’e Çıkma Başarısı

İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

26/05/2017
1030 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü

Avcılar Yerleşkesi, Sosyal Tesisler Binası

34850 Avcılar/İstanbul

E-posta: sporbirligi@istanbul.edu.tr