1. Türk Birliği Oyunlarında Karma Basketbol Takımımız Şampiyon Oldu

 

Türk Keneşi 1. Türk Birliği Oyunları için Kırgızistan’ın Bişkek kentinde Kırgız-Türk Manas Üniversitesi’nin ev sahipliği yaptığı oyunlarda Türkiye ve Üniversitemizi temsil eden Karma Basketbol takımımız (3 erkek – 1kız) Şampiyon oldu.

8 takımın katıldığı oyunlarda Üniversite takımımız Kırgız Devlet Üniversitesi, Kırgız-Türk Manas Üniversitesi 2 ve Al-Farabi Kazak Devlet Üniversitesi ile B grubunda yer aldı. Takımımız oynadığı maçlar sonunda bir mağlubiyetle gruptan 2. olarak yarı finale kaldı. Yarı finalde ev sahibi KTMÜ ile eşleşen takımımız 21-14 skorla finale çıktı. Finalde Al-Farabi Kazak Devlet Üniversitesi’ni çekişmeli geçen maçın sonunda 21-20 yenerek Şampiyon oldu.

Takım antrenörü Emre Beşer turnuvayı şu sözlerle değerlendirdi: “Türkiye’yi ve Üniversitemizi temsil ettiğimiz bu turnuvada Şampiyon olmak hepimizi mutlu etti. Kırgız-Türk Manas Üniversitesi’nin ev sahibi olarak bize muhteşem bir ev sahipliği belirtmek istiyorum. Değerli hocalarımıza bunun için çok müteşekkiriz. Maçları kazanmak bizim için önemliydi fakat daha önemlisi Bişkek’te farklı kültürleri görüp onlardan Dostlar kazanmaktı. Maçlardan arta kalan zamanlarda Bişkek’i gezme ve tanıma Atalarımızın ana yurdunu görme fırsatımız da oldu. Buradan sadece Madalyayla değil yeni arkadaşlıklar ve bilgilerle dönüyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

26/05/2017
1293 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü

Avcılar Yerleşkesi, Sosyal Tesisler Binası

34850 Avcılar/İstanbul

E-posta: sporbirligi@istanbul.edu.tr