Hentbolcularımız Sezonu Açtı

 

Geçtiğimiz sezon Türkiye Deplasmanlı Hentbol 1. Ligine yükselen ve Üniversitemizi bu kulvarda başarı ile temsil eden hentbol takımımız, Türkiye Kupası ve lig maçlarına yaptığı çalışmalar ile aralıksız hazırlanıyor.

Hazırlıklarını İstinye’deki Enka Spor Tesislerinde aralıksız olarak sürdüren hentbol takımımız, Türkiye Kupası ve yeni sezon öncesi kondisyon ve kuvvet antrenmanları ile form tutmaya çalışıyor. Tarihinde ilk kez Türkiye Kupası oynayacak ve 1. Ligde mücadele edecek takımımızda tüm oyuncularımızın istekli ve hırslı çalışmaları teknik ekibimizin yüzünü güldürürken, takıma yeni katılan genç oyuncular ile tecrübeli oyuncuların birbiriyle uyumları da dikkat çekiyor.

Üniversite Hentbol Takımları sorumlumuz Öğretim Görevlisi Sinan Avcı; “Geçtiğimiz sezonun çok başarılı geçtiğini ve tüm hedeflerin tuttuğunu belirterek, bu sezon içinde lige renk katan ve Üniversitemizi başarı ile temsil edecek bir takım yarattığımıza inanıyorum. Lige adapte sürecimizi hızlı atlatıp genç ve istekli oyuncularımız ile adından söz ettirecek bir takım olacağız. Türkiye Kupası karşılaşmaları bizim için bir test niteliğinde olacak, tüm Üniversite personelimiz, öğrencilerimiz ve çalışanlarımızı evimizdeki maçlarda bize destek olmaya çağırıyorum.’’ dedi

Takım Kondisyonerimiz Öğretim görevlisi Doğa Kural ise yaptığı değerlendirmede; “eksiklerimizi gidermeye ve sahada koşan mücadele eden bir takım yaratmaya çalışıyoruz. İlk etap çalışmalarımızı kısa bir süre sonra bitireceğiz, sonrasında salona geçerek teknik ve taktik antrenmanlara yöneleceğiz. Türkiye Kupası karşılaşmaları için fazla vaktimiz kalmadı bizde bu doğrultuda olabildiğince sıkı çalışarak bu açığı kapatmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

16/08/2017
1192 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü

Avcılar Yerleşkesi, Sosyal Tesisler Binası

34850 Avcılar/İstanbul

E-posta: sporbirligi@istanbul.edu.tr