Hentbolcularımız Ünilig’de Fırtına Gibi

 

 

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun organize ettiği Ünilig Hentbol müsabakalarında takımımız, oynadığı üç karşılaşmadan da galip ayrılarak Ünilig İstanbul grubunda liderliğe yükseldi.

Boğaziçi Üniversitesi’nin ev sahipliğinde geçtiğimiz hafta başlayan karşılaşmalarda, Üniversitemiz ilk gün Aydın Üniversitesini rahat bir karşılaşmanın ardından 32-25 mağlup etti. Bir gün ara ile oynanan 2. maçında ise Özyeğin Üniversitesi ile karşı karşıya gelen ekibimiz, zevkli ve çekişmeli bir karşılaşmanın ardından güçlü rakibini 32-29’luk skorla yenerek 2. maçlar sonunda liderliği ele geçirdi. Üniligde ilk haftanın son karşılaşmasında ise İstanbul Ticaret Üniversitesi’ni 30-25 ile zorlanmadan geçen Hentbolcularımız, grubuna 3’de 3 yaparak başladı ve liderliği kimseye kaptırmadı.

Üniversite Hentbol takımları sorumlumuz Öğr. Gör. Sinan Avcı yaptığı değerlendirmede, “Bu sene Ünilig ve Üniversite Sporları Federasyonu 1. Liginde şampiyonluğu istiyoruz. Çalışmalarımızı bu doğrultuda yapıyor ve emin adımlarla hedefimize ilerliyoruz.” diye konuştu.

27/02/2018
569 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü

Avcılar Yerleşkesi, Sosyal Tesisler Binası

34850 Avcılar/İstanbul

E-posta: sporbirligi@istanbul.edu.tr