Hentbol Takımımız Ünilig’de Yarı Finale Yükseldi

 

Üniversite Sporları Federasyonu’nun organize ettiği Ünilig hentbol branşında, Üniversitemiz çeyrek finalde eşleştiği Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ni 43-31 yenerek yarı finale yükselmeyi başardı.

Grup aşamalarından gelerek eşleşen 8 üniversite takımının Ankara Gazi Üniversitesi Spor Salonu’nda oynadığı çeyrek final karşılaşmaları keyif verdi. Çeyrek final maçları sonunda son dörde kalan takımlar ODTÜ, Dicle Üniversitesi, Siirt Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi oldu. Hentbolcularımız baştan sona önde götürdüğü ve farklı kazandığı Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi karşılaşmasının ilk yarısını da 19-13 üstünlük ile geçmeyi bildi.

Karşılaşmanın ardından konuşan tecrübeli ve başarılı oyuncumuz Musa Günerler; “Üniversite takımı olarak bu sene çıktığımız tüm maçlardan galip ayrılmayı başardık. Hedeflerimize adım adım yaklaşıyoruz, bu ay çok yoğun bir fikstür bizleri bekliyor fakat buna hazırlıklıyız. Öncelikle 25-26 Nisan tarihlerinde Kocaeli’de oynanacak Ünilig yarı final ve final karşılaşmalarını başarı ile kapatıp, ay sonunda Ordu ilinde düzenlenecek Üniversite Süper lige terfi karşılaşmalarına moralli gitmek istiyoruz. Hocamızın bize çıkardığı plan doğrultusunda her iki turnuvada da elimizden geleni yaparak Üniversitemize kupalar getirmek istiyoruz” diye konuştu.

13/04/2018
503 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü

Avcılar Yerleşkesi, Sosyal Tesisler Binası

34850 Avcılar/İstanbul

E-posta: sporbirligi@istanbul.edu.tr