Aydın’ın Efe’si İÜSBK Hentbol

Türkiye Deplasmanlı Hentbol 1. Lig mücadelesinde İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü, Deplasmanda karşılaştığı Lig ikincisi Aydın PTT’yi baştan sona önde götürdüğü mücadelede 31 – 25 yenerek çok önemli bir galibiyete imza attı.

Geçtiğimiz hafta lider Anadolu Üniversitesi’ni adeta elinden kaçıran hentbolcularımız, bu karşılaşmanın telefisini deplasmanda Aydın PTT’yi yenerek yaptı. Maça çok iyi başlayan hentbolcularımız 10. Dakika sonunda 8-4’lük üstünlük yakaladı. Aydın ekibinin gayretleri ve maça tutunma isteğine aynı şekilde karşılık veren ve rakibinin kendisini yakalamasına izin vermeyen temsilcimiz ilk devreyi 19 – 13 önde kapadı.

Şampiyonluk hedefi olan ve ikinci devreye taraftarına da arkasına alarak hızlı başlamaya çalışan ev sahibi farkı 37. Dakikada 21 – 18’le 3’e kadar indirsede hücumda ritmini bulan ve peş peşe goller atan hentbolcularımız farkı 47. dakikada yeniden açtı ve son 13 dakikaya 26 – 20 önde girdi. Bu dakikadan sonra Aydın taraftarların kötü tezahüratı ve Aydın Antrenörünün yoğun itirazları nedeniyle hakemler maçı kesmek zorunda kaldı. Yaklaşık 20 dakika duraklayan karşılaşma takviye emniyet görevlilerinin gelmesiyle yeniden başladı. Sarı – Yeşilli takımımız kalan dakikalarda da üstünlüğü elden bırakmadı ve bu zorlu mücadeleden 31-25 galip ayrılarak çok önemli 2 puanın sahibi oldu.

Zorlu mücadelede 60 dakikanın tamamında sahada kalan ve hem hücumda hem de savunmada yaptığı katkı ile galip gelmemizde önemli rol oynayan D.Hazar Ersoy Yalın, ‘’ Çok çalışıyoruz ve takımımız her geçen gün üstüne koyarak ilerliyor, yükselişe geçeceğimizi biliyorduk ve bu galibiyet ile bunu da gösterdik. Şimdi hedefimiz daha üst sıralar’’ diye konuştu.

Kondisyoner Kubilay Bilal Öztürk ise yaptığı açıklamada ‘’Sistemli ve programlı çalışıyoruz, iyi bir takımımız var ve bu takım çok daha başarılı işler yapacak’’ dedi.

16/01/2013
1993 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü

Avcılar Yerleşkesi, Sosyal Tesisler Binası

34850 Avcılar/İstanbul

E-posta: sporbirligi@istanbul.edu.tr