Şampiyon Yine İstanbul Üniversitesi

Diyarbakır Dicle Üniversitesi’nin ev sahipliğiyle yapılan Üniversiteler arası Futsal Süper Lig müsabakalarında şampiyonluğu geçen sene olduğu gibi bu senede İstanbul Üniversitesi kazandı.

Dicle Üniversitesi Spor Salonunda oynanan final müsabakasında takımımız geçen sene olduğu gibi yine Muğla Üniversitesi ile karşılaştı. Başından sonuna heyecanın en üst seviyede olduğu maçı takımımız 4-3 kazanarak üst üste 2.kez Türkiye Şampiyonu oldu. Takımımızın gollerini Cem Keskin (2), Enes ve Serhat ( kendi kalesine ) kaydetti.

Bu şampiyonluk ile İstanbul Üniversitesi 2015 yılında Polonya’da yapılacak olan Avrupa Üniversiteler arası Futsal Şampiyonasında ülkemizi temsil etme hakkı kazandı.

Turnuvanın ilk 4 sıralaması söyle oldu
1- İstanbul Üniversitesi
2- Muğla Üniversitesi
3- Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi
4- Samsun 19 Mayıs Üniversitesi

Kafile başkanı olarak turnuvada futsal takımımıza destek veren Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanımız Prof. Dr. Hasan Alpak şampiyonluğun ardından “Geçen senenin Türkiye Şampiyonu ve Avrupa dördüncüsü olarak buraya geldik ve tek düşüncemiz şampiyonluktu. Teknik ekibimizi ve oyuncularımızı canı gönülden kutluyorum. Şimdiki hedefimiz Temmuz ayında Rotterdam’daki Avrupa Şampiyonasında ülkemizi ve Üniversitelimizi en iyi şekilde temsil etmek” dedi.

Maç sonunda Futsal takımı antrenörümüz Murat Kaya “Son 1 ay içinde büyük çoğunluğu aynı oyunculardan oluşan futbol ve futsal takımlarımızla 3 final oynadık. Hiç şüphesiz ki bu başarılar bizim en iyi olduğumuzun göstergesidir. Bu turnuva bitti ama bizim için sezon TFF Futsal ligi ile devam edecek. Son hedefimiz bu önemli şampiyonada da mutlu sona ulaşmak. Bütün oyuncularımı tebrik ediyorum” dedi

Turnuva boyunca misafirperverliklerini bize gösteren Dicle Üniversitesi Rektörlüğüne, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına ve Diyarbakır halkına çok teşekkür ederiz.

02/06/2014
2297 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü

Avcılar Yerleşkesi, Sosyal Tesisler Binası

34850 Avcılar/İstanbul

E-posta: sporbirligi@istanbul.edu.tr