Murat Tümer, İstanbul Üniversitesi BGD’de

İstanbul Üniversitesi Basketbolu Geliştirenler Derneği Genel Koordinatörlüğü’ne Murat Tümer getirildi.

Tümer, geçtiğimiz yıllarda Galatasaray Basketbol Şube Direktörlüğü, A ve Genç Milli Kadın Basketbol Takım antrenörlüğü, Galatasaray, Beşiktaş, Brissa, Yükseliş, İÜSBK ve Migros takımlarında antrenörlük yaptı. Son olarak da Basketbol Federasyonu Kadın Ligleri Koordinatörü olarak görev yaptı.

BGD İcra Kurulu Başkanı Işık Eyigüngör görüşlerini şöyle açıkladı, “Murat Tümer Türk Kadın Basketbolu için çok değerli bir şahsiyettir. Türk Kadın Basketboluna verdiği katkılar, hem kulüp, hem de federasyon seviyesinde, takdir edilecek düzeydedir. Biz de Türk Kadın Basketboluna hizmet veren bir kulüp olarak, bu değerli ismi kulübümüze kazandırdığımız için, çok mutluyuz. Bugün itibariyle İstanbul Üniversitesi Basketbolu Geliştirenler Derneği’nin genel koordinatörlüğü görevine getirmiş bulunmaktayız. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum” dedi.

İstanbul Üniversitesi BGD’de görev yapacak olmaktan son derece mutlu ve heyecanlı olduğunu söyleyen Tümer sözlerine şöyle devam etti, ”Basketbolu Geliştirenler Derneği ile birlikte çok iyi işler yapacağımıza inanıyorum. BGD İcra Kurulu Başkanı Sayın Işık Eyigüngör, bana böyle bir teklif ile gelince, hiç düşünmeden kabul ettim. Benden önce bu görevde bulunan Sayın Remzi Dilli’nin bıraktığı yerden ayni istek ve heyecanla bayrağı hep birlikte daha yukarıya taşımak için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğime inanıyorum.

02/06/2014
2354 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü

Avcılar Yerleşkesi, Sosyal Tesisler Binası

34850 Avcılar/İstanbul

E-posta: sporbirligi@istanbul.edu.tr