İstanbul Üniversitesi BGD, Transfere Doymuyor

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı’nın ve A Milli Kadın Basketbol Takımı’nın önemli oyuncusu Nevin Nevlin’i transfer etti.

İstanbul Üniversitesi Basketbolu Geliştirenler Derneği, Fenerbahçe formasını 5 yıl giyen ABD asıllı Türk oyuncusu Nevin Nevlin’i renklerine bağlayarak, transfer atağını sürdürdü.

Bu önemli transfer için görüşlerini açıklayan BGD Başkan Yardımcısı Taner Güven şöyle konuştu, “Uzun yıllar Fenerbahçe formasını giyen ve A Milli Kadın Basketbol Takımımıza büyük hizmetler veren Nevin Nevlin’i kadromuza kattığımız için çok mutluyuz. Türk Kadın Basketboluna verdiği hizmetlere İstanbul Üniversitesi BGD forması altında devam edeceğine inanıyoruz. Geçtiğimiz sezon hakkettiği kadar süre alamayan Nevin Nevlin, önümüzdeki sezon, takımımızın lider oyuncularından biri olacaktır. Kendisine hoş geldin diliyorum” dedi.

İstanbul Üniversitesi BGD’den transfer talebi geldiğinden oldukça heyecanlandığını ve oldukça memnun olduğunu söyleyen Nevin Nevlin, “Çok kısa bir görüşme sonrasında anlaşma sağlandı. Geçtiğimiz sezon EUROCUP’ta yarı finale kalan İstanbul Üniversitesi BGD’ye gelmekten son derece mutluyum. Bana güvenenleri asla mahcup etmeyeceğim. Yeni takımımın başarılı olması için, herkesten fazla çalışacağım” diye yorum yaptı.

02/06/2014
2015 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü

Avcılar Yerleşkesi, Sosyal Tesisler Binası

34850 Avcılar/İstanbul

E-posta: sporbirligi@istanbul.edu.tr