Basketbol Turnuvasında Şampiyonlar Kupalarını Aldı

35. Spor Şöleni kapsamında düzenlenen Basketbol Turnuvası final müsabakaları 02.06.2014 tarihinde Prof.Dr.Turgay Atasü Spor Salonunda yapıldı.

Bayanlarda Edebiyat Fakültesi, Mezunlar takımını 57-46 yenerek 35. Spor Şöleni Basketbol Turnuvası Şampiyonu oldu. Mezunlar Takımı 2. olurken, Mühendislik Fakültesi, Hukuk Fakültesi’ni 45-29 yenerek 3. olmuştur.

Erkeklerde ise İktisat Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni 56-55 yenerek 35. Spor Şöleni Basketbol Turnuvası Şampiyonu oldu. Siyasal Bilgiler Fakültesi 2. olurken, Diş Hekimliği Fakültesi, İstanbul Tıp Fakültesi’ni 55-51 yenerek 3. olmuştur.

35.Spor Şöleni Basketbol Turnuvası Final Müsabakaları sonucu Bayanlar Sıralaması;

1-      Edebiyat Fakültesi
2-      Mezunlar
3-      Mühendislik Fakültesi
4-      Hukuk Fakültesi

35.Spor Şöleni Basketbol Turnuvası Final Müsabakaları sonucu Erkekler Sıralaması;

1-      İktisat Fakültesi
2-      Siyasal Bilgiler Fakültesi
3-      Diş Hekimliği Fakültesi
4-      İstanbul Tıp Fakültesi

Bayan Basketbol takımlarının kupa ve madalyalarını Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Emrah Cengiz ve Turnuva Direktörü Çetin Gül taktim etmiştir.

En değerli oyuncu ödülünü Edebiyat Fakültesi’nden Yasemin  Hüner’e Spor Birliği Müdür Yardımcısı Bülent Duran taktim etmiştir.

Erkek Basketbol takımlarının kupa ve madalyalarını ise Üniversitemiz mezunu olan eski Avcılar Kaymakamı yeni Burdur Valisi sayın Hasan Kürklü ve Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Emrah Cengiz taktim etmiştir.

En değerli oyuncu ödülünü İktisat Fakültesi’nden Barlas Avşar’a eski Avcılar Kaymakamı yeni Burdur Valisi Sayın Hasan Kürklü  taktim etmiştir.

 

 

 

03/06/2014
2861 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü

Avcılar Yerleşkesi, Sosyal Tesisler Binası

34850 Avcılar/İstanbul

E-posta: sporbirligi@istanbul.edu.tr