Futsalın En Büyüğü İstanbul Üniversitesi

Kocaeli’de yapılan TFF Futsal Ligi müsabakalarında oynadığı tüm maçları kazanan İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü Futsal erkek takımımız 6.kez düzenlenen ligde 4.kez şampiyonluk ipini göğüsledi ve ülkemizi UEFA Futsal Ligi’nde temsil etme hakkı kazandı.

Kocaeli ASKF Başkanlığı ve Kocaeli Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliği yaptığı organizasyonun finalinde İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü ile Poyracıkspor karşı karşıya geldi. Derince Spor Salonu’nda oynanan maçta rakibini 8-1 yenen takımımız, 2014 TFF Futsal Ligi şampiyonu oldu. Takımımızın gollerini Erdi (3), Muhammet (2), Onur (2) ve Burak Işıkay kaydetti. Turnuvada toplam 14 gol atan oyuncumuz Erdi Yeşiltepe gol kralı oldu. TFF Futsal Ligi’nin üçüncülük maçında ise Ankaraspor, Yeni Malatyaspor’u 6-2 mağlup etti.

Takımımız ilk grup müsabakalarında Ankaraspor’u 4-2, Rize Veliköy’ü 16-3 ve Samsun Ladik Belediyesi’ni 11-1 yenip lider olarak yarı finale yükseldi.

Yarı finalde Yeni Malatyaspor’u 11-4 ile geçen futsalcılarımız, finalde İzmir temsilcisi 8-1 gibi farklı bir skorla geçip şampiyonluğu kazandı.

Türkiye’de resmi olarak düzenlenen 3 Futsal turnuvasına da katılıp bunları şampiyonlukla tamamlayan İstanbul Üniversitesi Futsal takımımız bu alanda bir rekora imza attı.

İstanbul Üniversitesi futsal takımımız, 21-30 Temmuz tarihlerinde Hollanda’da Üniversiteler arası Avrupa Şampiyonası’na katıldıktan sonra, Ağustos ayında ülkemizi UEFA Futsal Ligi’nde temsil edecek. 26-31 Ağustos tarihlerinde yapılacak UEFA Futsal Lig Preliminary Round maçlarımızın hangi ülkede olacağı 3 Temmuz’da İsviçre’deki kura çekiminden sonra belli olacak.

30/06/2014
2016 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü

Avcılar Yerleşkesi, Sosyal Tesisler Binası

34850 Avcılar/İstanbul

E-posta: sporbirligi@istanbul.edu.tr