Artemis Spanou İstanbul Üniversitesi BGD’de

Yunan Milli Takımı Oyuncusu Artemis Spanou gelecek sene İstanbul Üniversitesi BGD forması ile TKBL’de boy gösterecek.

Amerikada da başarılı sezon geçiren 1993 doğumlu genç oyuncu Yunan Milli takım forması ile 13,7 sayı ve 7,9 ribaout yüzdeleri ile mücadele etti. 2013-2014 sezonunda Robert Morris College’de ise 31 maçda 16 sayı 10 ribount yüzdeleri ile başarılı bir performans sergiledi.

Transferle ilgili olarak Basketbolu Geliştirenler Derneği Başkan yardımcısı Selim Şahin şunları dile getirdi.”Önümüzdeki sene genç ve mücadele gücü yüksek bir takım kurma hedefleri ile yola çıktık. Daha önce yapmış olduğumuz trasferlerde bunu spor kamuoyu takip etti. Yolumuza 1993 doğumlu Artemis Spanou ile devam ediyoruz. Kendisi genç ve istikbal vaadeden çok değerli bir oyuncudur. Amerika’da kendisini göstermiştir. Avrupa kariyerinde bizi tercih ettiği için çok memnunuz. Kendisine teşekkür ederiz. Bu transferin camiamıza hayırlı olmasını temenni ederim.”

Artemis ise bu transferle iligli olarak şunları dile getirdi. “Türkiye’den transfer teklifi aldığımda çok heyecanlandım. Öncelikle kendi ülkeme çok yakın ve dost bir ülkeye gelmek heyecan vericiydi. Ayrıca Türkiye bayan basketbolunda çok önemli bir ülke geçen sene euroleage kupasının finalinde iki Türk takımı olması da bunu bir göstergesidir. Türkiye’de basketbol oynamak bana büyük katkı sağlayacaktır. Bu transferimin gerçekleşmesinde emeği geçen herkeze Sayın Selim Şahin şahsınada teşekkürlerimi sunarım. Elimden gelenin en iyisini yapıp İstanbul Üniversitesi BGD’nin layık olduğu yere gelmesi için çok çalışacağım.

02/07/2014
1854 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü

Avcılar Yerleşkesi, Sosyal Tesisler Binası

34850 Avcılar/İstanbul

E-posta: sporbirligi@istanbul.edu.tr