İstanbul Üniversitesi BGD, Yeniden Okul’a Emanet

bgd_firat_devam_24_07_2014

Basketbolu Geliştirenler Derneği Genel Koordinatörü Murat Tümer, başantrenör olarak Fırat Okul ile devam edeceklerini söyledi.

Geçtiğimiz sezon Hurşit Baytok’un istifa etmesinden sonra göreve getirilen Fırat Okul ile İstanbul Üniversitesi BGD, EUROCUP’ta yarı finale kadar yükseldi.

Tümer, görüşlerini şöyle açıkladı, “Yönetim kurulu ile yaptığımız toplantı sonunda İstanbul Üniversitesi BGD’ni bir yıl daha Fırat Okul’un çalıştırması yönünde karar aldı. Okul’un isteği doğrultusunda rotasyona giderek, yepyeni bir kadro oluşturduk. Yeni sezonda EUROCUP’ta Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nde ve Türkiye Kupası’nda iddialı olmak istiyoruz. Biz yönetim olarak, tüm maddi imkanlarımızı kullanarak, iyi bir kadro kurduğumuzu düşünüyorum. Bundan sonra söz söyleme sırası teknik heyetimizde ve oyuncularımızda.

İstanbul Üniversitesi BGD’yi yeniden çalıştıracak olmaktan mutlu olduğunu söyleyen Okul, “Bu sezon yönetim kurulumuzun ve İstanbul Üniversitesi’nin beklentilerinin üst düzeyde olduğunu söylemek isterim. Geçtiğimiz sezon yaşananlardan çok önemli dersler aldık. Yeniden yapılan İstanbul Üniversitesi BGD takımının, bu beklentilere yanıt vereceğini belirtmek isterim. Herkesin beğenisini kazanacak bir takım yaratmak için kollarımızı şimdiden sıvadık.” şeklinde ifade kullandı.

24/07/2014
1847 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü

Avcılar Yerleşkesi, Sosyal Tesisler Binası

34850 Avcılar/İstanbul

E-posta: sporbirligi@istanbul.edu.tr