Artemis Spanou İstanbul Üniversitesi BGD’de

bgd_transfer_2_09_09_2014

Transferin flaş takımı İstanbul Üniversitesi Basketbolu Geliştirenler Derneği, Yunan Bayan Milli Takımı’nın 65 kez formasını giyen Artemis Spanou ile bir yıllık sözleşme yaptı.

Geçtiğimiz sezon Robert Morris Üniversitesi’nde forma giyen 1993 doğumlu ve 1.88 metre boyundaki Artemis Spanou, profesyonel kariyerine İstanbul Üniversitesi Basketbolu Geliştirenler Derneği takımında başlayacak.

İstanbul Üniversitesi BGD adına imza törenine katılan Rahmi Eyüpoğlu, “Bu sezon İstanbul Üniversitesi BGD olarak hedeflerimizi büyüttük. EUROCUP, TKB 1. Ligi’nde ve Türkiye Kupası’nda başarılı olmak için kadromuzu çok kaliteli oyuncularla takviye ettik. Yunan Milli Kadın Basketbol Takımı’nın önemli isimlerinden Artemis Spanou’yu renklerimize bağladık. Kendisinin takımımıza büyük katkı yapacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Artemis Spanou, çeşitli takımlardan transfer teklifi gelmesine karşın, İstanbul Üniversitesi BGD’yi tercih etmekten son derece mutlu olduğunu söyledi. Spanou, “İstanbul Üniversitesi BGD ‘nden gelen görüşme talebi karşısında oldukça şaşırdım ve hiç düşünmeden kabul ettim. İstanbul Üniversitesi BGD’nin başarılı olabilmesi için, arkadaşlarımla birlikte, tüm gücümü ortaya koyacağım” diye ifade kullandı.

09/09/2014
1914 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü

Avcılar Yerleşkesi, Sosyal Tesisler Binası

34850 Avcılar/İstanbul

E-posta: sporbirligi@istanbul.edu.tr