İstanbul Üniversitesi’ni Zirveye Taşıdılar

idosk_17_09_2014

İstanbul Üniversitesi, sporcularından Serdar Uzunöner, Niyazi Uslu, Taylan Apaydın, Ayşe Tiryaki, Muhammet Ökçe, İlknur Ayvaz tarafından Kaçkar Dağı (3937 m.) Kuzeydoğu rotası ve Kaçkar Büyük Buzul rotası tırmanışı gerçekleştirilip sonrasında Gürcistan’da bulunan Kazbek Dağı(5047 m.) tırmanışı başarıyla tamamlanmıştır.

14 – 19 Ağustos 2014 tarihleri arasında Kaçkar Dağında ekibimiz iki zorlu tırmanış gerçekleştirmiştir. İlk önce Serdar Uzunöner, Niyazi Uslu, Taylan Apaydın ve İlknur Ayvaz Kaçkarın Kuzeydoğu zirve tırmanışını başarıyla gerçekleştirdikten sonra ertesi gün Serdar Uzunöner ve Niyazi Uslu Kaçkar Büyük Buzul tırmanışını yine başarılı bir şekilde tamamlamışlardır.

Bu tırmanışlardan sonra ekibimiz 20 – 25 Ağustos Tarihleri arasında Gürcistan’da bulunan Kazbek Dağına Serdar Uzunöner, Niyazi Uslu, Taylan Apaydın ve İlknur Ayvaz bu yaptıkları tırmanışı da sorunsuz bir şekilde zirve ile taçlandırarak tamamlamışlardır.

Böylece İstanbul Üniversitesi Doğa Sporları Kulübü (İDOSK) yetiştirdikleri sporcularla İstanbul Üniversitesi ismini bir kez daha zirveye taşımışlardır.

17/09/2014
2534 defa okundu

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü

Avcılar Yerleşkesi, Sosyal Tesisler Binası

34850 Avcılar/İstanbul

E-posta: sporbirligi@istanbul.edu.tr