Heyecan Dolu Maçta Gülen HentbolcularımızHentbolcularımız deplasmanda karşılaştığı Tokat Gençlik Spor Kulübünü çekişmeli ve zevkli bir mücadelenin ardından 26-25 mağlup ederek galibiyet serisini 4 maça çıkardı.

Türkiye Deplasmanlı Hentbol Ligi 7. Hafta Karşılaşması’nda deplasmanda Tokat Gençlik Spor Kulübüne misafir olan ekibimiz, heyecan dolu bir karşılaşmanın sonunda kalecimiz Adem Gökalp’ın temdit 7 m atışını kurtarması ile mücadeleden 26-25 galip ayrılarak çok önemli bir galibiyet elde etti.

Tokat Ali Yücel Spor Salonu’nda oynayan karşılaşmaya iki takımda kontrollü başladı, hücumda ilk 5 dakika sonunda istediği ritmi yakalayamayan sarı-yeşilli ekibimiz mücadelede 3-1 geri düştü. Karşılıklı goller ile geçilen ilk 20 dakika sonunda skor avantajını kaybetmeyen Tokat GSK ilk yarının son 10 dakikasına 7-6 üstün giren taraf oldu. Oldukça sert ve iyi savunmaların ön plana çıktığı ilk yarı sonunda oyunda ve skorda 11-11 ile denge vardı.

İkinci yarı oyununu hızlandıran ekibimiz karşısında savunma anlayışını yitiren Tokat GSK 40. dakika oynanırken ilk kez 2 fark ile (15-13) geri düştü. Maçta hız kesmeyen oyuncularımız 50. Dakikada farkı daha da arttırarak skoru 23-19’a getirdi ve karşılaşmadaki en büyük farkı yakaladı. Son 4 dakikaya 25-22 önde giren hentbolcularımız rakibinin adam adama oyunu karşısında bocalasa da son 20 saniyeye 26-25 önde girmeyi başardı. Maçın bitimine 3 saniye kala takımımız aleyhine 7 m atışı verilmesi ile oldukça sıkıntılı anlar geçiren temsilcimiz kalecimiz Adem Gökalp’ın kurtarışı ile bu zorlu ve önemli karşılaşmadan galibiyet ile ayrılarak ligdeki çıkışını sürdürdü.

Yaptığı kritik kurtarış ile galibiyeti getiren ve maçın yıldızı olan başarılı kalecimiz Adem Gökalp; kariyerinde ilk kez böyle bir olay ile karşılaştığını dile getirerek ‘’Sahada takım arkadaşlarımın verdiği emeğin karşılığı benim kurtarışıma kaldı, onları mahcup etmediğim ve takımıma galibiyeti armağan ettiğim için çok mutlu ve gururluyum’’diye konuştu.