İstanbul Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Açılış Koşusu Düzenlendi


İ.Ü. Spor Birliği tarafından geleneksel İstanbul Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Açılış Koşusu düzenlenmiştir.

Daima sporun ve sporcunun yanında yer alan İÜSBK olarak 7 senedir düzenlediğimiz ve bu sene 8.sini gerçekleştirdiğimiz İstanbul Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Açılış Koşusu’na ilgi büyüktü. 5 kategoride düzenlenen Açılış Koşusu’na üniversitemiz öğrencisi ve personelinin yanı sıra dışarıdan katılımın da sağlandığı koşumuz tam bir şölen havasında geçti.

Avcılar Yerleşkesi göl kenarında yapılan yarışmada 18-30 yaş erkeklerde;

1. MESTAN TURHAN
2. ABDULLAH TUĞLUK
3. ÖMER FARUK UĞURLU

31-40 yaş erkeklerde;
1. MUSTAFA ARAC
2. AYDIN RENCBER
3. SERDAR DENİZ

41+ yaş erkekler;
1. HASAN ULUDAĞ
2. UFUK HIZARSLAN
3. İBRAHİM ÇÖP

18-30 yaş kadınlarda ise;
1. GAMZE ALTUNBAŞ
2. ÇIĞIL UZUN
3. PELİN ÖZKURT

31+ yaş kadınlarda;
1. MERVE ÖNLER
2. MUJGAN DERVİSH
3. ADALET İMAMOĞLU

Katılımlarından dolayı Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Veli Ozan ÇAKIR’a, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri AYDIN’a, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet BİLGİN ve Prof. Dr. Erol İNCE’ye, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Genel Sekreteri Prof. Dr. Erdoğan KÖSE’ye İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Hamdi KURTOĞLU’na ve İstanbul Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Yavuz PADEM’e teşekkür ederiz.

Katkılarından dolayı KUTUP AYISI’na, İBB Kampüsüm Beyaz Masa’ya ve Öncü Spor Kulübü’ne teşekkür ederiz.