Atletizm Altyapı Sporcumuz Sıla Koloğlu Rekorunu Geliştirdi



İstanbul Üniversitesi altyapı sporcularımızdan Sıla Koloğlu, 26.82'lik derecesiyle 200 metrede birinci oldu ve altın madalyaya ulaştı.

İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulübü Atletizm Takımı sporcularımızdan 2004 doğumlu Sıla Koloğlu, Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) tarafından düzenlenen U16 İl Salon Şampiyonası Yarışmalarında birinci olmayı başardı.

TAF İstanbul tarafından, 9-10 Ocak tarihlerinde düzenlenen 200 metre 2. Gün yarışları sonunda 26.82'lik derece yakalayan sporcumuz birincilik ipini göğüsledi.



Koloğlu kendi rekorunu egale etti

Geçen yıl İstanbul'da düzenlenen atletizm yarışlarında 27.49'luk derece yakalayan Koloğlu, bu başarısını devam ettirdi. 25 sporcunun katıldığı 200 metre koşusunda sporcumuz, en yakın rakibine ise 1.19 saniye fark attı.

Ayrıca sporcumuz bitiş çizgisine ulaştığında, 26.84 olarak gösterilen bitiş süresi, daha sonra 26.82 olarak düzeltildi.

Sakatlıktan sonraki ilk yarış

Sporcumuz Sıla Koloğlu, geçtiğimiz aylarda sakatlanmış ve koşulara bir süre ara vermek zorunda kalmıştı. İki aylık sakatlığın ardından ilk koşusunu gerçekleştiren sporcumuz performansını arttırmaya devam ettirmekte. Antrenörümüz Hakan Özel tarafından antrenmanlarına devam eden Koloğlu, milli takım yolunda ise gelecek vadetmekte.