Basketbol Takımımız 1. Lig Finallerinde

Basketbol 2. Lig'de mücadele eden Basketbol Takımımız, grubunu ikinci sırada bitirdi ve 1. Lig için elemelere katılmaya hak kazandı.

İstanbul Üniversitesi Erkek Basketbol Takımımız'da mücadele ettiği Basketbol 2. Lig'inden bir üst tura çıkmanın sevinci yaşanıyor. Takımımız, Basketbol 2. Lig D Grubu'nda ikinci olarak elemelere katılmaya hak kazandı.

Gruba Farklı Başlangıç Yaptık

Takımımız, grupta oynadığı beş maçta 4 galibiyet 1 mağlubiyet aldı. İlk maçına Acıbadem Üniversitesi Spor Salonu'nda çıkan Basket Takımımız, İstinye Üniversitesi'ni farklı geçti. Karşılaşmadan 96-50 gibi farklı bir skorla ayrılan ekibimiz, grupta liderliği aldı.
İkinci maçını da aynı sahada oynayan takımımız, Medeniyet Üniversitesi'ni farka boğdu. Rakibine az sayıda basket verirken karşılaşmadan 76-36'lık skorla galip ayrılmasını bildi.

İstanbul Derbisi Bizim!

Takımımız grubun üçüncü karşılaşmasında ise İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa ile karşılaştı. Yeditepe Üniversitesi Spor Merkezi'nde oynanan mücadeleyi 81-69 kazanan takımımız grupta üçte üç yaptı.
Grubun dördüncü maçında Maltepe Üniversitesi'ni yenen takımımız, galibiyet sayısını dörde yükseltirken gruptan çıkmayı da garantiledi.

Son Maçta Liderliği Kaçırdık

Takımımız grubun son maçında ise Piri Reis Üniversitesi ile karşılaşırken sahadan istediği sonuçla ayrılamadı. Karşılaşmada 83-64'lük mağlubiyetle ayrılan takımımız grubu ikinci sırada tamamladı.

Grubunda ikinci sıradan bir üst tura çıkan takımımız, B Grubu'nu lider bitiren Üsküdar Üniversitesi ile eşleşti.