Basketbol Turnuvası'nın Kazananları İstanbul Tıp ve Edebiyat40. Spor Şöleni kapsamında düzenlenen Basketbol Turnuvası'nda şampiyonlar 3 Mayıs'ta oynanan finallerle belli oldu. Kadınlarda Edebiyat Fakültesi, erkeklerde ise İstanbul Tıp Fakültesi şampiyon oldu.

İstanbul Üniversitesi 40. Spor Şöleni kapsamında gerçekleştirilen Basketbol Turnuvası sona erdi. Yaklaşık bir buçuk ay süren organizasyonda şampiyonluğu ise tüm rakiplerini geçen İstanbul Tıp Fakültesi erkeklerde, Edebiyat Fakültesi ise kadınlarda şampiyonluk ipini göğüsleyen takımlar oldu.

Erkeklerin Lideri İstanbul Tıp

İstanbul Tıp Fakültesi, B Grubu'nda lider olarak çıktığı bir üst turda İşletme Fakültesi'ni saf dışı bıraktı. Yarı finalde ise zorlu geçen mücadelede Edebiyat Fakültesi'ni 79-70 yendi ve finalde Hukuk Fakültesi ile karşılaştı. Final müsabakasını da 43-25 kazanan İstanbul Tıp Fakültesi şampiyonluğu elde etti.

Öte yandan finalist Hukuk Fakültesi, İstanbul Tıp'la aynı grupta yer alırken tek mağlubiyetini de bu takıma karşı almıştı. B Grubu'nda ikinci olarak çıkan Hukuk, üst turda Üniversite Mezunları'yla karşılaşırken mücadeleden 49-44 galip ayrılmasını bildi. Bu turun ardından yarı finalde İktisat Fakültesi ile eşleşti. Bu maçta da galip gelerek finale çıkmasını bildi. Finalde dengeli bir oyun sürdürse de istediği sonucu alamadı ve turnuvayı ikinci olarak tamamladı.

Erkeklerde Üçüncülük İktisat Fakültesi'nin

Erkekler kategorisinde üçüncü ise Edebiyat Fakültesi'ni 68-56'lık skorla geçmesini bilen İstanbul Tıp Fakültesi'nin oldu. Finale yolculuğuna A Grubu'nda başlayan İktisat, çeyrek finalde İletişim Fakültesi'yle eşleşirken rakibini kupanın dışına itmesini bildi. Bu sonuçla yarı finale çıkan İktisat, Hukuk Fakültesi'nin karşısına çıktı. Bu turda kaybetti ve Edebiyat Fakültesi ile üçüncülük mücadelesine çıktı. Üçüncülük müsabakasında rakibini 68-56'lık skorla geçerek turnuvayı üçüncü olarak tamamladı.

Kadınlarda Birinci Edebiyat Fakültesi

Edebiyat Fakültesi, A Grubu'nda lider olarak çıktığı bir üst turda İstanbul Tıp Fakültesi'ni saf dışı bıraktı ve finalde Üniversite Mezunları ile karşılaştı. Final müsabakasından da galip olarak ayrılarak şampiyonluğunu elde etti.

Finalist Mezunlar ise yarı finalde Hukuk Fakültesi ile eşleşirken karşılaşmadan 45-29 galip ayrıldı. Aldığı bu galibiyetle finale çıkan Mezunlar, finalden mağlubiyetle ayrılarak turnuvayı ikinci olarak tamamladı.

Kadınlarda Üçüncülük Hukuk'un

Kadınlar kategorisinde üçüncü ise İstanbul Tıp Fakültesi'ni 40-32'lik skorla geçmesini bilen Hukuk Fakültesi'nin oldu. Turnuva yolculuğuna A Grubu'nda başlayan Hukuk, yarı finalde Üniversite Mezunları ile eşleşirken rakibine kaybetti ve İstanbul Tıp Fakültesi ile üçüncülük mücadelesine çıktı. Üçüncülük müsabakasında rakibini 40-32 skorla geçerek turnuvayı üçüncü olarak tamamladı.