Fakültelerde Dragon Botun Lideri Diş Hekimliği


İstanbul Üniversitesi tarafından düzenlenen Fakülteler Arası Dragon Bot Yarışları'nda liderlik kürsüsü Diş Hekimliği Fakültesi'nin oldu.

İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün katkılarıyla 4 Mayıs Cumartesi günü düzenlenen İstanbul Üniversitesi Dragon Bot Yarışları, İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşa Avcılar Kampüsü, Küçükçekmece Gölü’nde gerçekleştirildi. Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF)'ün onay ve izniyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen yarışlara, 14 fakültenin oluşturduğu 19 takımdan yaklaşık 300 sporcu katıldı.

Birinci, ikinci ve final turu olmak üzere üç turda düzenlenen yarışlar büyük heyecana sahne olurken şampiyonluk ipini Diş Hekimliği Fakültesi göğüsledi. Diş Hekimliğinin ardından en iyi dereceyi elde eden Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi ikinci, Eczacılık Fakültesi ise üçüncü oldu.

Gönüllerin Şampiyonu Spor Birliği

Yarışlara birim olarak katılan Spor Birliği Müdürlüğü personelleri büyük bir özveri gösterdi. Yaş ortalaması diğer takımlara göre bayağı yüksek olan Spor Birliği, ilk turda birinci gelmeyi başardı. Ancak ikinci turda güçlü rakiplerinin hızına yetişemeyince elenmekten kurtulamadı. Her ne kadar elenmiş olsa da gösterdiği büyük özveri ile gönüllerin şampiyonu olmasını başardı.


ETKİNLİKLE İLGİLİ DAHA FAZLA FOTOĞRAF İÇİN TIKLAYINIZ...