Hentbolda Üst Üste İkinci Kez Şampiyonuz!


Balıkesir'de düzenlenen Ünilig Play-off müsabakalarında şampiyonluk ipini göğüsleyen taraf hentbol takımımız oldu. Zafere kadar namağlup giden takımımız, geçen yılki başarısını da tekrarlayarak büyük bir başarıya imza atmış oldu.

İstanbul Üniversitesi Hentbol Takımımız, Balıkesir'de gerçekleştirilen Hentbol Ünilig Play-off müsabakalarında şampiyonluğa ulaştı. Bu şampiyonlukla iki defa üst üste şampiyon olan takımımız geçtiğimiz yıl yakaladığı başarıyı tekrarlamış oldu. Takımımız final müsabakasıyla beraber toplamda yedi karşılaşmaya çıkmış ve tamamından galibiyetle ayrılmasını bilmişti.

Finalde Rakip Yine Siirt

Takımımız yarı finalde Orta Doğu Teknik Üniversitesi ile Burhaniye Spor Salonu'nda karşılaştı. Bu maçtan 10 farkla üstün ayrılarak finale çıkmayı başardı.
Ekibimizin finaldeki rakibi Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ni deviren Siirt Üniversitesi oldu. Geçen yıl olduğu gibi bu sene de Siirt Üniversitesi'yle final oynayan takımımız, rakibine yine şans tanımadı. Maçtan 36-32 galip ayrılan takımımız şampiyonluğa ulaşan taraf oldu. Ekibimiz böylece üst üste ikinci kez aynı sevinci yaşamış oldu.

Ünilig'de zafere ulaşan hentbol takımımız bu yolda neler yaşamıştı?

Hentbol Ünilig'de mücadele eden takımımız, grubunu namağlup lider bitirmeyi başarmış ve finallere katılmaya hak kazanmıştı.

Takımımız, Özyeğin Üniversitesi Spor Merkezi'nde oynadığı tüm karşılaşmaları kazanırken Ünilig'deki kaybetmeme serisini de devam ettirmişti. Gruptaki ilk karşılaşmasında ev sahibiyle karşılaşmış ve maçı 37-30 kazanırken sonraki maçta Sabancı Üniversitesi'ni 45-39 ile geçmeyi başarmıştı. Üçüncü maçında da İstanbul Teknik Üniversitesi karşısında 42-28'lik skorla zorlanmadan kazanmıştı.
Dördüncü maçta Yeditepe Üniversitesi karşısında 37-30'luk galibiyetle gruptan lider çıkmayı garantileyen takımımız, son maçında İstanbul Aydın Üniversitesi ile karşılaşmıştı.
Gruptaki son karşılaşmasında ise rakibini 33-32 yenen takımımız, gruptan namağlup çıkmayı başarmıştı.