İstanbul Üniversitesi Kadın Voleybol Takımımız Zorlanmadan Kazandı


Ünilig Kadınlar Voleybol 1. Ligi A Grubu'nda mücadele eden İstanbul Üniversitesi Kadın Voleybol takımımız, Koç Üniversitesi'ni 3-0'lık net skorla yenerek ikinci sıraya yükseldi.

Yıldız Teknik Üniversitesi Spor Salonu'nda oynanan mücadeleye hızlı başlangıç yapan taraf, kadın voleybol takımımız oldu. Takımımız ilk teknik molaya 9-4 üstün girerken bir ara farkı çift hanelere kadar çıkarmayı başardı. Koç Üniversitesi, son anlarda aldığı sayılarla farkı tek hanelere indirse de yenilgiye engel olamadı. Başlangıçtaki ritmini sonlara taşıyamayan takımımız yine de ilk seti 25-18 kazanmasını bildi.

İkinci sette de hız kesmeyen takımımız ilk teknik molaya 8-7 üstün girerken ikinci teknik molayı 16-13’lük skorla kapattı. Voleybolcularımız son bölümde 6-0’lık bir seri yakalarken seti 25-21 aldı ve durumu 2-0’a taşıdı.
Diğer iki sette olduğu gibi üstünlüğü elinde bulunduran voleybolcularımız, rakibine adeta nefes aldırmadı. İkinci molaya girerken biraz durgunlaşan takımımız, mola dönüşü rakibinin gardını iyice düşürürken seti 25-16 maçı da 3-0 kazandı. Bu sonuçla 6 puana ulaşan takımımız, haftaya karşılaşacağı Marmara Üniversitesi'nin ardından ikinci sırada yer aldı.

Çıbık: ‘’Galibiyet moral getirdi’’

Ligde son iki maçını da kazanan Kadın Voleybol Takımı antrenörümüz Şaban Çıbık, galibiyetinden dolayı oyuncularını kutladı. Lige şanssız bir yenilgiyle başladıklarını da belirtirken sonraki iki maçta aldıkları galibiyetlerin kendilerine moral sağladığını vurguladı.

Çıbık, bir sonraki maçta karşılaşacakları Marmara Üniversitesi'nin de gücünün farkında olduklarını ifade ederken ''Bu maçı da kazanarak yolumuza devam etmek istiyoruz'' dedi. Çıbık ayrıca oyuncularına güveninin tam olduğunu da sözlerine ekledi.

Kadın Voleybol Takımımız, ligdeki ilk maçında İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi'ne 3-1 kaybetti. Sonraki iki maçında ise sahadan 3-0'lık skorlarla galip ayrılmasını bildi. Voleybolcularımızın bir sonraki rakibi ise ligin iddialı ekiplerinden Marmara Üniversitesi olacak.