İstanbulls Flag İlk Etapta İstediğini Alamadı

​İstanbul Flag (Bayrak) Futbolu Ligi A Grubu'nda rakiplerini geçmeyi başaramayan Kadın Flag Takımımız, ikinci etapta kazanıp bir üst tura çıkma hedefinde.

Koç Üniversitesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen turnuvanın ilk etabı, 22 Aralık Cumartesi günü oynanan maçlarla tamamlandı. A Grubu'nda yer alan Kadın Flag Takımımız İstanbulls, karşılaştığı güçlü rakipleri karşısında istediği sonuçları alamadı.

Flag Takımımız, Koç Üniversitesi Spor Salonu'nda saat 13.00’te oynadığı ilk karşılaşmada, Koç Rams'e 20-0 kaybetti. Saat 17.00’de ikinci karşılaşmasına çıkan Takımımız, bu karşılaşmadan da sevinçle ayrılamadı. Güçlü rakibi Ege Lady Dolphins karşısında 27-0'lık bir mağlubiyet yaşayan Takımımız, ilk etabı galibiyetsiz kapattı.

Bu sonuçların ardından toparlanmak ve takımdaki eksikleri görmek amacıyla, B Grubu takımlarından İTÜ Hornets ile bir dostluk maçı düzenlendi.

İlk Etap maçları sonrası konuşan Antrenörümüz, ''Lig yeni kurallarla başladı, biz de A Grubu’nda zorlu takımlarla eşleştik. İlk iki maçımızda istediğimiz sonuçları alamadığımız için üzgünüz. Önümüzdeki maçları kazanarak bunun telafisini yapmak istiyoruz. Ligin ilk etabında çok tutuktuk ama ikinci etapta istediğimiz sonuçları alacağımıza inanıyorum. İTÜ ile yaptığımız hazırlık maçını ise takımdaki eksikleri görme açısından iyi bir sınav olarak görüyorum'' değerlendirmelerinde bulundu.

Alınan kötü sonuçlar ile ligde liderlik şansını kaybeden Takımımız, 2. Etap mücadelelerinde Bahçeşehir Lady Lions, Bilgi Hunters, Yeditepe Eagles ile karşılaşacak.

Şubat ayında oynanması beklenen 2. Etap mücadeleleri için, müsabaka takvimi henüz yayınlanmadı.