Nehrin Kraliçeleri Türkiye ŞampiyonuRafting Takımımız Van’da düzenlenen Rafting Türkiye Şampiyonası’nda Şampiyon oldu.


Üniversitemiz Kadın Rafting Takımı, 17-20 Ekim tarihleri arasında Van’da düzenlenen şampiyonada birincilik ipini göğüsleyen taraf oldu.

Van’ın Bahçesaray ve Çatak ilçelerinde gerçekleştirilen Rafting Türkiye Şampiyonası 2. Ayak yarışlarında takımımız farkını ortaya koydu. Nehir İnişi disiplininde 4’üncü olan takımımız RX ve Slalom’da 1’inci olmayı başardı.

Bu sonuçlarla toplam 280 puan alan raftingçilerimiz rakiplerine açık ara fark atarak Türkiye şampiyonu oldu.

Yarışma sonunda Rafting takımımızın Antrenörü Özay ÖZDEMİR, ‘’Takımımız en yüksek puandaki iki disiplini 1’inci Sırada bitirip genel klasmanda rakiplerinin önüne geçerek Türkiye Şampiyonu olmuştur. 2019 yılı bizim için altın yıl; takım olarak milli takıma seçildik, Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil ettik, Türkiye Şampiyonu olduk ve kurulduğumuz günden bugüne kadar geçen sürede devamlı yükselen bir başarı yakaladık.’’ dedi.

Geçtiğimiz yaz Rafting Dünya Şampiyonası’nda Milli Takımımızı temsil eden Kadın Rafting Takımımız, Van’da düzenlenen Rafting Türkiye Şampiyonası’nda şampiyon olarak “İstanbul Üniversitesi” adını hak ettiği yer olan birincilik kürsüsüne yazdırmayı başardı.