Rafting Takımımıza Büyük Onur

İstanbul Üniversitesi Rafting Takımımız, Haziran ayında Tunceli'de düzenlenecek Rafting Dünya Kupası'nda ülkemizi temsil edecek.

Ekstrem sporlar içinde önemli bir yeri olan raftingin, uluslararası en büyük turnuvası Rafting Dünya Kupası, 8-13 Haziran 2019'da Tunceli'de düzenlenecek. Yedi gün sürecek bu organizasyona, Türkiye adına yarışacak takımlardan biri de İstanbul Üniversitesi Rafting Takımımız oldu.

Geçtiğimiz hafta Tunceli Valiliği tarafından organizasyon ev sahipliği duyurulmuştu. Bunun ardından Türkiye Rafting Federasyonu, Rafting Takımımızı da milli takıma davet etti.

Müdürlüğümüzden organizasyon açıklaması

Bu karar sonrası açıklama yapan İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Kulüp Müdürümüz Hamdi Özcan, federasyon tarafından verilen bu sorumluluğun bilincinde olduklarını ifade ederken takımımızın iyi sonuçlarla döneceğinden hiçbir kuşku duymadıklarını belirtti.

Federasyonun seçtiği Takımımızda ise ülkemizi temsil edecek olmanın gururu yaşanıyor. Konu hakkında duygularını dile getiren antrenör Özay Özdemir, “Türkiye'de ilk defa gerçekleştirilecek böylesi büyük bir organizasyonda ülkemiz ve üniversitemiz adına mücadele edecek ilk takım olmamız bize büyük bir gurur yaşatıyor. Bize bu onuru layık görenlere, alacağımız iyi derecelerle karşılık vermek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

‘’Sadece iki yıl içinde Milli Takım seviyesine çıkmamız büyük başarı’’

Öz kaynaklarla kısa zaman içerisinde yakaladıkları başarıya değinen Özdemir, ‘’Sadece iki yıl önce kurulan İstanbul Üniversitesi Rafting Kulübü’nün, bu kadar kısa sürede, Milli Takım seviyesine ulaşması son derece önemli bir başarı. Ayrıca Rafting takımımızın tamamı üniversite öğrencilerimizden oluşuyor. Bu takımın, Dünya Kupası’nda ülkemizi temsil edecek olmasının, İstanbul Üniversitesi için, bir onur ve gurur kaynağı olduğunu düşünüyorum’’ değerlendirmelerinde bulundu.

Özdemir son olarak takımımızın büyük bir özveriyle çalıştığını ve organizasyona kadar tam kapasite olacaklarını da sözlerine ekledi.